אריק שמידט בישראל: "גם בעוד עשר שנים מנוע ההכנסות העיקרי של גוגל יהיה פרסום"

שמידט, יו"ר גוגל, מבקר בישראל לרגל עשור לפעילות החברה במדינה: "לא יכול לחשוב על מקום שרואים את מגוון היוזמות מחוץ לסיליקון וואלי כמו בישראל"

ענבל אורפז

"תמיד הנחתי שפרסום יהיה מקור ההכנסה המרכזי שלנו. אם החיפוש והעוזר האישי ימשיכו לגדול ולהשתפר, התשובה הסבירה לשאלה מה יהיה מקור ההכנסות המרכזי שלנו בעוד עשר שנים, התשובה היא פרסום" - אמר הערב אריק שמידט, יו"ר גוגל, המבקר בישראל לרגל עשור לפעילות החברה בארץ. מרכז הפיתוח של גוגל בישראל מעסיק כ-500 עובדים. את האירוע הוביל מנכ"ל המרכז, פרופ׳ יוסי מטיאס.

שמידט הביע את הערכתו ליזמות הישראלית ולכישרון הטכנולוגי במדינה, אך הביע חשש מיכולתה של ישראל לשמר יתרון זה בעתיד. "אני מודאג שלסטארט-אפ ניישן יש מתחרים. יש עוד קבוצות שרוצות להיות מתחרות כולל בייג׳ין, צפון אירופה. בנוסף ללהיות טובים צריך לעבוד קשה יותר על זה ולזוז מהר כי יש תחרות", אמר שמידט.

אריק שמידט
אריק שמידטצילום: תומר פולטין

"מה שאני אוהב ביזמים בישראל הוא שבגלל שיש שירות חובה בצבא הנשים והגברים יוצאים עם כישורי הנהגה חזקים וכישורים אנליטיים באופן מיוחד", הוסיף שמידט. "זה הופך את המדינה למובילה גלובלית. בעבר חבורת ישראליות לא היו מספיק גדולות, שמחו עם הצלחות מקומיות".

"כשהתחלתי כמבקר בישראל היה נראה שהרבה מהיוזמות היו מעניינות ואנשים טכניים. עכשיו רואים חברות בדרך להיות שוות מיליארד דולר ומלעלה שנקראות יוניקורן. מתחיל לראות חברות בתחומים הכי מעניינים בעיני", הוא אמר. "לא יכול לחשוב על מקום שרואים את מגוון היוזמות מחוץ לסיליקון וואלי כמו בישראל. כמדינה קטנה יש לה תפקיד בטכנולוגיות בעשור הקרוב".

לדברי שמידט, "מי שייצור מקומות עבודה זה יזמים. חברות גדולות באפן מצרפי לא יוצרות משרות. ממשלות לא יוצרות משרות. בכל תעשייה וכל תחום, אנרגיה, טכנולוגיה, אכפת לך מיזמים, ועדיין ממשלות מקשות על יזמים בכל מיני דרכים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker