לקוחות סלקום חויבו באלפי שקלים על חריגות ב"חבילה ללא הגבלה"; החברה נקנסה

כשסלקום אומרת ללא הגבלה - למה היא מתכוונת? משרד התקשורת טוען כי אלפי לקוחות חויבו באלפי שקלים בגין היקף שיחות ומסרונים שחרג, לטענת החברה, משימוש 'הוגן' ו'סביר' ■ משרד התקשורת קבע כי הלקוחות הם אלו שנפגעו - והטיל על החברה קנס של 1.5 מיליון שקל ■ סלקום: נערער על ההחלטה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרסומת של סלקום עם הכיתוב "המשפחה הגדולה ביותר"
ככה מתנהגים במשפחה?, פרסומת של סלקוםצילום: טלי מאייר

לקוחות סלקום שרכשו חבילות סלולר "ללא הגבלה" חויבו בחשבונות של "מאות ואלפי שקלים", כך עולה מדיווח של משרד התקשורת. המשרד מודיע כי הוא מטיל עיצום כספי על סלקום בסך 1.5 מיליון שקל בגין הפרת הוראות הרישיון שלה.

ההפרה שעשתה החברה היא למעשה פעילות בחוסר שקיפות למול לקוחותיה; סלקום לא הציגה בעמוד המוביל לחוזה הסלולרי שלה, מהי מגבלת החבילה ומהם מחירי החריגה ממנה, מבלי לקבוע רף מספרי ברור תחת התיאור "שימוש הוגן וסביר" במכשיר ובשירותי השיחות, הגלישה והמסרונים. ההפרה היא מהשנה האחרונה, בעיקר בהיקף השיחות.

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום
ניר שטרן, מנכ"ל סלקוםצילום: עופר וקנין

ממשרד התקשורת נמסר כי "המשרד הטיל עיצום כספי על חברת סלקום ישראל בע"מ בסכום של 1,517,260 שקל, בגין הפרת הוראות הרישיון שלה - הקובע הוראות לעניין חובתה של החברה לפרט בהסכם ההתקשרות עם המנוי את כל התעריפים שעל פיהם המנוי יחויב.

"ההוראות קובעות כי בכל הסכם התקשרות עם המנוי, ובפרט בעמוד הראשון להסכם ההתקשרות – יופיע בעמוד עיקרי פרטי התכנית, כל התעריפים שעל פיהם המנוי יחויב. מנויי החברה פנו למשרד התקשורת בתלונות כי הם חויבו במאות ובאלפי שקלים בגין היקף שיחות ומסרונים שחרג, לטענת החברה, משימוש 'הוגן' ו'סביר' (מדובר באלפי מנויים). התעריף בגין החריגה לא הוצג למנויים במסגרת עמוד עיקרי פרטי התכנית בהסכם ההתקשרות. על החברה להציג תעריף זה לרבות קביעת רף מספרי ברור ל'שימוש הוגן וסביר', בטבלה בעמוד 'עיקרי פרטי התכנית' של הסכם ההתקשרות.

"בעת קביעת גובה העיצום הכספי נלקחו בחשבון בין היתר, שיעור המנויים שנחשף להפרה, משך ההפרה, היקף הנזק הכספי שנגרם, התועלת שהפיקה החברה כתוצאה מההפרה והפרות קודמות של החברה".

מסלקום נמסר כי החברה צפויה להגיש ערער על החלטת משרד התקשורת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker