בני לנדא: קיבלנו הזמנות של 450 מיליון דולר בתערוכת דרופה

לנדא חשפה לראשונה את מכונות הדפוס הננוטמטרי שלה בתערוכת דרופה הקודמת ב-2012

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני לנדא
ענבל אורפז

עם תום תערוכת הדפוס דרופה שבגרמניה, דיווחה חברת הדפוס הננוגרפי לנדא דיגיטל פרינטינג כי קיבלה הזמנות בסך 450 מיליון יורו במהלך ימי התערוכה. לפי הודעת החברה, ההזמנות נעשו על ידי לקוחות מאמריקה, אירופה ואסיה פסיפיק. עלות כל מכונה היא 4-3 מיליון דולר ולנדא מציעה שלושה דגמים שונים של המדפסת. המדפסות הראשונות ישלחו ללקוחות בתחילת 2017. ייצור המכונות נעשה בישראל.

לנדא חשפה לראשונה את מכונות הדפוס הננוטמטרי שלה בתערוכת דרופה הקודמת ב-2012. דרופה היא התערוכה הגדולה בתחום הדפוס והיא נערכת אחת לארבע שנים. לפי הודעת לנדא, בימי התערוכה היא ערכה 20 הדגמות של הטכנולוגיה שלה בהן צפו 40 אלף אורחים. הלקוחות האסטרטגיים שהזמינו את המדפסות של לנדא כוללים את Cimpress ו-Quad Graphics.

ביוני 2014 הודיעה פעילות הדפוס הננומטרי של בני לנדא על גיוס 100 מיליון יורו - כחצי מיליארד שקל - להקמת מפעלי ייצור והמשך פיתוח של המדפסות. ההשקעה בוצעה על ידי קבוצת אלטנה (Altana), חברה גרמנית שעוסקת בתחום הכימיקלים. לפני כן, מימן לנדא מכיסו מאות מיליוני דולרים בפעילות החברה.

בני לנדא בראיון ב-2012

בני לנדא, יו"ר ומייסד לנדא, מסר היום בהודעה לתקשורת: "דרופה 2016 תיזכר כנקודת המפנה במעבר של התעשיה מדפוס מכאני לדפוס דיגיטלי. בעבר, חברות הדפוס הדיגיטיליות ניסו לשכנע את השוק שדיגיטלי הוא שם המשחק והמכירה דרשה 'דחיפה' מצד החברות המספקות ציוד הדפסה. כעת, לראשונה המצב התהפך. קיים  צורך עז מהשוק, שאותו מניעים לקוחות ובעלי מותגים, הזקוקים לפתרונות דפוס דיגיטלי. נראה שמובילי השוק - בתחום האריזות ובדפוס המסחרי - הגיעו למסקנה שהם פשוט חייבים ללכת על פתרון דיגיטלי".

לנדא הקים את Landa Corporation ב-2002, לאחר שהושלמה מכירת חברת ההדפסה הדיגיטלית אינדיגו, שאותה הקים, ל-HP תמורת כ-830 מיליון דולר בשנת 2000. לנדא קורפוריישן מעסיקה כ-500 עובדים, רובם בישראל, וכוללת יחידות לפיתוח טכנולוגיות הדפסה ננוגרפית, פיתוח טכנולוגיות אנרגיה וננו-חומרים, השקעות בתחומי הננוטכנולוגיה, ההדמיה, הדפוס והאנרגיה ופילנתרופיה. באוקטובר מונה ישי אמיר לתפקיד מנכ"ל לנדא קורפוריישן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker