חברת משקפי המציאות הרבודה Meta גייסה 50 מיליון דולר

רוב המשקיעים בסבב ההון החדש הם סיניים ■ באפריל הודיע גורביץ שהחברה תפתח מרכז פיתוח בישראל

ענבל אורפז

חברת הטכנולוגיה מטה (Meta) מעמק הסיליקון, שהוקמה על ידי הישראלי מירון גריבץ, השלימה סבב גיוס הון חדש בגודל 50 מיליון דולר. באפריל הודיע גורביץ שהחברה תפתח מרכז פיתוח בישראל. סבב הגיוס החדש מביא את סך ההשקעות בחברה ל-75 מיליון דולר (כולל הסבב הנוכחי) מאז הוקמה.

סבב הגיוס החדש ישמש את החברה לפיתוח הדור השלישי של משקפי המציאות הרבודה שלה. בנוסף החברה תשתמש בהון לפיתוח חומרה ותוכנה, התרחבות עסקית, כולל פיתוח אפליקציות.

רוב המשקיעים בסבב ההון החדש הם סיניים. המשקיעים בסבב כוללים את Horizons Ventures Limited של לי קאשינג, ענקית האלקטרוניקה הסינית לנובו, חברת האינטרנט הסינית טנסנט (Tencent), קומקאסט ונצ'רס, זרוע ההשקעות של חברת הכבלים האמריקאית, קרן ההון סיכון הסינית Banyan Capital ויצרנית טכנולוגיות הפצת הוידאו הסינית GQY.

מירון גריבץ מדגים את המשקפיים של META
מירון גריבץ מדגים את המשקפיים של META

מטה מעסיקה כיום 100 עובדים בעמק הסיליקון וצפויה להכפיל את גודלה בשנה הקרובה. המרכז החדש שתקים מטה בישראל יעסוק בעיקרו בפיתוח טכנולוגיות הרלבנטיות לפעילות החברה שמפתחת משקפי מציאות רבודה.

בתחילת מארס התחילה מטה למכור במכירה מוקדמת את הדור השני של משקפי המציאות הרבודה שלה, שפונים בשלב זה בעיקר לקהל של מפתחים, על מנת שאלו יפתחו אפליקציות לעולם זה.  בסך הכל החברה מכרה כמה אלפי יחידות מהמוצר. הדור השני של המשקפיים נמכר ב-949 דולר ליחידה וישלח למזמינים בקיץ. בין השימושים של המשקפיים של מטה: שילוב הולוגרמות תלת מימדיות בהן יכולים לצפות שני אנשים שמרכיבים את המשקפיים - כל אחד מהזווית שלו, וצפייה בהולוגרמה של שותף לשיחת וידאו בזמן אמת. גם המרכז של מטה בישראל יהיה אחראי ליצור קשרים עם קהילת המפתחים המקומית, בנוסף לפעילות הפיתוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker