חברה ישראלית תסייע למשרד הבטחון האמריקאי לעבור לענן

חברת הסטארט-אפ הישראלית סיטרה נטוורקס הודיעה כי זכתה במכרז משמעותי והיא תקים עבור משרד ההגנה האמריקאי "ענן פרטי" לשיתוף קבצים ועבודה משותפת מסניפים שונים

אמיתי זיו

חברת הסטארט-אפ הישראלית סיטרה נטוורקס (CTERA Networks) הודיעה כי זכתה במכרז משמעותי והיא תקים עבור משרד ההגנה האמריקאי "ענן פרטי" לשיתוף קבצים ועבודה משותפת מסניפים שונים. לצורך הפרויקט, שידרגה החברה מספר רכיבי אבטחה בפתרון אשר פותחו לדרישות הייחודיות של לקוחות מסוג זה. הכנסות סיטרה מהעסקה מוערכות במיליוני דולרים בשנים הקרובות.

עצם הזכייה מוכיחה כי גם בארגונים ביטחוניים יש צורך בפתרונות ענן וגישה מרחוק, וניתן לספק אותם בצורה מאובטחת. מהחברה נמסר: "פתרונות סיטרה ישולבו במסגרת פרויקט שדרוג מערך האחסון אותו מובילה חברת WWT בעלות כוללת של 427 מיליון דולר עבור DISA, סוכנות המידע של משרד ההגנה האמריקאי, המספקת שירותי מחשוב ואבטחת מידע לגופים פדרליים שונים, בהם משרד ההגנה, צבא ארה"ב, הבית הלבן ועוד".

מנכ"ל סיטרה, לירן אשל
מנכ"ל סיטרה, לירן אשלצילום: סיטרה

לדברי החברה, "סדרת השיפורים עליה הכריזה סיטרה מאפשרת לראשונה לארגונים אלו להקים ענן פנימי מוצפן המשמש לאיחסון ושיתוף קבצים מסווגים תוך עמידה בתקני אבטחת המידע המחמירים ביותר, כולל אימות על ידי כרטיסים חכמים ומערכת מובנית למניעה של דליפות מידע".

לירן אשל, מנכ"ל ומייסד סיטרה, אמר כי "השדרוגים עליהם אנו מכריזים היום נובעים מהצורך של ארגונים המעוניינים לאפשר לעובדים שלהם שיתוף קבצים נוח, קל ופשוט - בדומה לשירותי שיתוף קבצים הנפוצים כיום עבור לקוחות פרטיים, אך עם זאת לא מוכנים להתפשר על רמת האבטחה".

סיטרה נטוורקס נוסדה ב-2008 על ידי יוצאי צ'ק פוינט. החברה מציעה פיתרון אחסון היברדי לאירגונים מבוזרים עם עשרות ומאות סניפים. החברה מספקת מצד אחד התקן אחסון מקומי ומצד שני כל המידע שנשמר מקומית מגובה גם בענן, ציבורי או פרטי, לפי החלטת הלקוח. סיטרה נחשבת לאחת מחברות ההזנק המסקרנות בישראל; החברה נבחרה לרשימה היוקרתית "קול ונדורוס" של גרטנר ב-2013 וב-2014 הודיעה על גיוס הון משמעותי שמביא את סך כל ההשקעות בחברה ל-45 מיליון דולר. בחברה השקיעו הקרנות בנצ'מרק, בסמר, וונרוק וסיסקו. מדובר בסטארט-אפ בוגר המעסיק 150 עובדים, מהם 80 בישראל, וכעת החברה מתכוונת לגייס עוד "עשרות עובדים". הכנסות החברה מוערכות בעשרות מיליוני דולרים לשנת 2015.

בין לקוחות החברה: סוויסקום, בזק, טלפוניקה, חברת הביטוח האירופית AXA, וחברת האופנה לואי ויטון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker