הג’וב החדש של בני גנץ

הרמטכ"ל לשעבר הצטרף כשותף אסטרטגי לחברת GetSat מרחובות ■ החברה מפתחת מערכות לווייניות זעירות במטרה לנייד את התקשורת הלוויינית ■ עד כה גייסה החברה 2 מיליון דולר

אלירן רובין
אלירן רובין
אלירן רובין
אלירן רובין

הרמטכ”ל לשעבר, בני גנץ, הצטרף כשותף אסטרטגי לחברת GetSat מרחובות, המפתחת מערכות מתקדמות לתקשורת לוויינית בתנועה. לבקשתו של גנץ, הודיעה החברה כי אחוזים מרווחיה יועברו באופן קבוע לקרן הפועלת לקידום ופיתוח חינוך טכנולוגי בפריפריה. גנץ מסר כי החברה עשויה לשנות את יכולות התקשורת הקיימות במקומות מרוחקים.

בני גנץ
בני גנץצילום: עודד קרני

GetSat הוקמה בשנת 2013 על ידי כפיר בנימין, בוגר יחידת המודיעין 8200, ואולג רויטברג, בוגר יחידת המזל"טים של חיל המודיעין. הפיתוח של החברה נועד לאפשר נשיאה קלה של מכשירי תקשורת לווינית על גבי מטוסים, רכבות וכלי רכב, דבר אשר צפוי לאפשר תקשורת טלפונית ואינטרנטית תוך כדי טיסה, נסיעה או הפלגה.

שימוש נוסף שמציינת החברה הוא בשדה הקרב, בו יוכלו חיילים לשדר ולקלוט בזמן אמת תמונת מצב משותפת של וידיאו, טלפוניה ורדיו. עד כה גייסה החברה 2 מיליון דולר מחברת הפרסום אדלר חומסקי, קרן עלומות ומשקיעים פרטיים.

"הטכנולוגיה והמוצרים שפיתחנו נועדו לאפשר תקשורת והעברת נתונים מכל מקום בעולם הנמצא תחת כיסוי לווייני, באמצעות מכשיר שניתן להניח בתיק ולשאת על הגב. מדובר בסוף עידן המכשור הלווייני העצום ומעבר לעידן הניידות, בו כל אחד יוכל לשדר ולקלוט מכל מקום בנוחות, ביעילות ובמחיר אטרקטיבי", ציין מנכ"ל החברה, כפיר בנימין.

גנץ הוסיף: "אני שמח לתרום מנסיוני לחברה ישראלית צעירה ומבטיחה שלצד עשייתה הטכנולוגית שמה על דגלה מצפן חברתי-כלכלי ייחודי: GetSat לא מסתפקת בתרומה לקהילה, ומשלבת הלכה למעשה צעירים וצעירות מרחבי הארץ בתחומי הפיתוח והתכנות של המוצר ממש".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker