סלקום לא מוותרת: גולן טלקום חייבת לנו 900 מיליון שקל לפחות

בהודעה שפירסמה לבורסה כותבת סלקום: "הסכם גולן-הוט - הפרה של ההסכם איתנו"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר שטרן עומד על במה ומדבר
ניר שטרן, מנכ"ל סלקום צילום: סיון פרג'

בהמשך לדיווח על הסכם האירוח החדש בין גולן טלקום להוט מובייל, טוענת הבוקר חברת סלקום כי גולן טלקום חייבת לה 900 מיליון שקל.

בהודעה לבורסה כותבת סלקום בין היתר: "בעל השליטה בהוט מובייל הודיע על חתימת הסכם ארוך טווח לא בלעדי למתן שירותי אירוח לגולן טלקום על גבי הרשת הסלולרית שבה עושה שימוש הוט מובייל, כמו גם הסדר מימון שינתן ע"י הוט מובייל ובעל השליטה בה  ("הסכם הוט"), בכפוף לאישור והנחיות הרגולטורים.

מנכ"לית HOT, טל גרנות גולדשטייןצילום: רמי זרנגר

"החברה הודיעה לגולן טלקום ובעלי מניותיה כי הסכם הוט מהווה הפרה של הסכם רכישת מניות גולן והסכם הנדידה שנחתם בין סלקום לגולן טלקום ובכלל זה התחייבות לרכישת שירותים בבלעדיות והתחייבויות שלא לשנות מהותית את העסק הנרכש.

"החברה הודיעה עוד לגולן טלקום ובעלי מניותיה, שהפרת הסכם הרכישה והפרת הסכם הנדידה (כתוצאה מהעברת תנועה כלשהי של מנויי גולן על רשת הוט)... יאפשרו לחברה לסיים את ההסכם ולדרוש תשלום מיידי של 600 מיליון שקל + מע"מ (פער שירותי הנדידה), לדרוש החזר הנחות מהותיות שניתנו לגולן טלקום במסגרת הסכם הנדידה שהיו מותנות בבלעדיות הנ"ל, אשר בהתאם לחישובים ראשוניים מגיע לסכום של כ 300 מיליון שקל וכן לדרוש פיצוי עבור תשלומים עתידיים עד לתום תקופת הבלעדיות. החברה הודיעה לגולן טלקום ולבעלי מניותיה כי באם לא יתקנו את כל ההפרות הנ"ל בטווח הזמנים שהוגדר בהסכם, החברה תנקוט נגדם בכל האמצעים שעומדים לרשותה בהתאם  להסכם הרכישה, הסכם הנדידה וכל דין.

החברה אינה יכולה להעריך את הסיכוי לאישור הסכם הוט ע"י הרגולטורים, או את השפעתו על יכולת סלקום לגבות כספים שגולן חייבת את או על יכולתה לייצר הכנסות עתידיות מגולן טלקום. הפחתה מהותית עתידית של ההכנסות מגולן טלקום תשפיע מהותית לרעה על הכנסות החברה ותוצאותיה הכספיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker