ארלי-סנס הישראלית הודיעה על גיוס של 25 מיליון דולר

100 מיליון דולר הושקעו עד כה בחברה הישראלית, שפיתחה חיישן לניטור תנועה במיטות ■ בנק הפועלים הוביל את ההשקעה בגיוס הנוכחי

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוצר של חברת ארליסנס
ענבל אורפז

סבב השקעה חדש לחברת ארלי-סנס (EarlySense): בנק הפועלים הוביל השקעה של 25 מיליון דולר בסטארט-אפ, שפיתח חיישן שמותקן מתחת למיטות (כולל מיטות בתי חולים) ומודד את הדופק, קצב הנשימה והתנועתיות של האדם ששוכב בהן. המערכת נמצאת בשימוש כיום בעיקר בבתי חולים.

באופן חריג, בנק הפועלים ביצע את ההשקעות מתוך תיק הנוסטרו שלו ולא באמצעות פועלים שוקי הון.

בסבב הגיוס הנוכחי השתתפו המשקיעים הקיימים בחברה, שכוללים את קרן ההון סיכון פיטנגו וקרן JK&B. החברה סירבה לשתף מידע לגבי משקיעים נוספים בגיוס. סבב ההשקעה החדש בארלי-סנס מביא את סך ההשקעות בחברה מרמת גן ל-100 מיליון דולר מאז נוסדה ב-2004. המשקיעים הקודמים בחברה כוללים את סמסונג, פרוסיד וחברת ציוד הניטור האמריקאית Welch Ally.

החברה לא שיתפה מידע נוסף לגבי מצבה הפיננסי, לרבות הכנסותיה, הרווחיות שלה או הערכת השווי שלה בסבב הגיוס. "היקפי המכירות שלנו מכפילים עצמם מדי שנה, וההון שגוייס ישמש אותנו להאצה של פעילות השיווק, ולהשקת המכשיר הביתי לניטור קשישים", מסר מנכ"ל החברה, אבנר הלפרין.

דני קולר, המשנה למנכ"ל בנק הפועלים, ומנהל חטיבת שווקים פיננסיים ובנקאות בינלאומית, אמר: "השקעה זו משתלבת בניהול תיק ההשקעות הכולל של הבנק, ואנו מאמינים בהנהלת החברה".

ארלי־סנס מתכננת להשיק ברבעון הבא מוצר עצמאי לניטור ביתי, בנוסף למוצרים ביתיים של Beurer, סמסונג ו-ICON שמתבססים על הטכנולוגיה של החברה ונמצאים בשוק. השימוש העיקרי בטכנולוגיה של ארלי־סנס כיום הוא בבתי חולים: הצוותים הרפואיים מקבלים באמצעות החיישן של ארלי־סנס מידע רפואי לגבי החולים במיטות - בלי לחבר מיכשור לגוף המטופל.

ארלי־סנס הוקמה ב-2004 על ידי אבנר הלפרין, מנכ''ל החברה, גיא שנער, יוסי גרוס וד"ר דני לנגה. החברה מעסיקה 110 עובדים, כ-80 מתוכם במרכז שברמת גן. בעקבות הגיוס הנוכחי, מתכננת החברה לגייס כמה עשרות עובדים נוספים.

ארלי-סנס סיסטם מותקנת בכ-50 בתי חולים בארה"ב, אירופה ואסיה. לפי נתוני החברה, ב-2015 חסכה המערכת 27 אלף ימי אישפוז, מנעה 583 נפילות של חולים, ומנעה 415 החיאות הודות לזיהוי מוקדם של תסמינים בקרב חולים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker