Nucleix שפיתחה בדיקה לאבחון סרטן שלפוחית השתן - גייסה 3 מיליון דולר

הפיתוח של החברה נועד לזהות אדם חולה על ידי בדיקת שתן פשוטה ■ "אנחנו ממשיכים לפתח בדיקות לסוגי סרטן אחרים בהן תתבצע הבדיקה דרך דגימת דם" ■ כמו כן, חברת יישום לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית חתמה על הסכם מימון מחקר בסך 5 מיליון שקל עם קרן Aurum Ventures

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת Nucleix הישראלית שמפתחת בדיקה לסרטן שלפוחית השתן על ידי זיהוי סמנים ביולוגיים בבדיקת השתן עצמה, הודיעה היום (ב') כי השלימה סבב גיוס של 3 מיליון דולר.

את הסבב הובילה חברת ההשקעות Aurum Ventures MKI, זרוע השקעות הטכנולוגיה של איש העסקים והיזם מוריס קאהן. בגיוס השתתף גם זוהר זיסאפל, מאבות תעשיית ההייטק הישראלית. מאז שנוסדה בשנת 2008 על ידי ד"ר אילון גנור, מנכ"ל החברה, ד"ר דני פרומקין וד"ר אדם וסרשטרום, גייסה Nucleix כ-13 מיליון דולר.

המוצר שפיתחה החברה נקרא Bladder EpiCheck – קיט ביולוגי בעזרתו נבדק השתן במעבדה. ד"ר עפר שפירא, נשיא וסמנכ"ל התפעול מסביר כי לאחר לקיחת השתן מתבצעת, בעזרת חומרים מיוחדים, הפקה של ה-DNA שלאחר מכן מנותח לצרכים שונים.

עופר שפירא
עפר שפיראצילום: איציק שוקל

"לאחר הפקת הקוד הגנטי בעזרת תוכנה שבנינו אנחנו מסתכלים על אזור ספציפי ב-DNA בו קורה שינוי בין אדם בריא לחולה. על פי מודל זה אנחנו ממשיכים לפתח בדיקות לסוגי סרטן אחרים בהן תתבצע הבדיקה דרך דגימת דם", הסביר שפירא.

שפירא הוסיף כי "הבדיקות לאבחון ומעקב אחר מחלת הסרטן הנהוגות כיום הינן פולשניות, לא נעימות וחלקן יקרות. לכן, פיתוחן של בדיקות המבוססות על נוזלי גוף (Liquid Biopsy Test), כמו דם או שתן, שהינן פשוטות יותר, צפויות להחליף בהדרגה את הבדיקות הפולשניות, אם תהיינה מדויקות מספיק".

בחברה ציינו כי הסכום שגויס בסבב הנוכחי, שנמוך מהגיוס הקודם, ישמש להמשך הניסויים הקליניים הנדרשים לקבלת אישור ה-FDA, להנעת תהליכי שיווק באירופה ולהאצת פיתוח היישומים הבאים של המוצר.

שפירא ציין כי מכירת המוצר למעבדות באירופה עשוי להתבצע עם קבלת האישורים הרגולטוריים סביב הרבעון השלישי של 2016. כחלק מתהליך האישור הקליני, המערכת נמצאת במספר קליניקות באירופה, ובבי"ח מאיר שגם כן לקח חלק בפרויקט. בעקבות הגיוס ייצטרף ד"ר דן גלוון, מנהל תחום מדעי החיים ב-Aurum, לדירקטוריון של Nucleix.

Aurum תשקיע גם במחקר של האוניברסיטה העברית

בתוך כך, חברת "יישום" לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית, הודיעה היום שהיא חתמה על הסכם מחקר עם קרן Aurum Ventures MKI, עבור פיתוח של גישה דיאגנוסטית חדשה לזיהוי מוקדם של מגוון מחלות, על ידי בדיקת DNA שהשתחרר מתאים מתים ונישא בזרם הדם. לפי תנאי ההסכם, Aurum צפויה לממן את המחקר בסכום של כ-5 מיליון שקל.

ביישום מוסרים כי בסדרת ניסויים שנערכו על מאות חולים ונבדקי ביקורת, חוקרים פיתחו בדיקת דם שיכולה לזהות מספר מחלות, כולל סוכרת, סרטן, פציעה טראומטית וניוון עצבי, בצורה רגישה מאד ובאופן ספציפי. 

את הטכנולוגיה החדשה יציגו החוקרים בכנס הביומד השנתי שייערך ב-24-26 במאי בתל אביב.

יעקב מיכלין, מנכ"ל יישום, ציין, "הטכנולוגיה החדשה מייצגת גישה שפותחת אפשרויות נרחבות ברפואה דיאגנוסטית. המימון ישמש לפיתוח כלים לדיאגנוסטיקה של מחלות נבחרות, עם עדיפות למחלות ניווניות של מערכת העצבים, מחלות לב ומחלות אוטואימוניות, וכן לצורך פיתוח ההמצאה לכדי בדיקת דם חדשה לזיהוי מוקדם של מגוון מחלות לפני הופעת התסמינים".

זוהר זיסאפל
זוהר זיסאפל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker