משרד התקשורת הודיע רשמית: דוחים את עסקת סלקום וגולן טלקום

המשרד עשוי לחלט את ערבויות של גולן - כלומר להטיל על החברה קנס של כ-30 מיליון שקל על פירוק רשת הסלולר שלו בניגוד לתנאי הרישיון

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

זה אמנם רק צעד פורמאלי שמגיע יותר מחודש אחרי החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים בעניין - אבל משרד התקשורת מודיע כעת על התנגדותו הרשמית לעסקת המיזוג בין סלקום וגולן טלקום שנחתמה בסוף 2015. משרד התקשורת מפרסם כעת לא רק את ההחלטה אלא גם שתי עבודות כלכליות הנלוות לו: העבודה שנכתבה בנושא על פרופ' אייל וינטר מהאוניברסיטה העברית ועבודה פנימית שנכתבה במשרד על ידי סמנכ"ל הכלכלה הרן לבאות ומנהל תחום הרגולציה טל אלימלך.

בהודעה לתקשורת נמסר: "ההחלטה התקבלה לאחר עבודה מקצועית שערך המשרד בנושא ולאחר קבלת המלצתו של פרופ' ווינטר, אשר שירותיו נשכרו על ידי המשרד לעניין זה, וזאת לאור החשש כי התחרות בענף הסלולר עלולה להיפגע.

מיכאל גולן
מיכאל גולןצילום: אייל טואג

הן הדרג המקצועי במשרד והן פרופ' וינטר, המליצו לדחות את הבקשה לאור החשש כי התחרות בענף הסלולר עלולה להיפגע. ההמלצה הובאה להחלטת ראש הממשלה ושר התקשורת שסמך את ידיו עליה, ונשלחה לחברות בחתימת מנכ"ל המשרד. "המשרד מגבש בימים אלה את החלטתו ביחס להמשך ולאופן פעילותה של חברת גולן טלקום, לאחר דחיית בקשת המיזוג ולאור היותה בהפרה בגין אי קיום תנאי הרשיון", נמסר בהודעה.

בפני המשרד היום החלטות קריטיות לגבי עתידה של גולן. הראשונה נוגעת לגבי חילוט ערבויות של גולן - הטלת קנס למעשה, של כ-30 מיליון שקל על פירוק רשת הסלולר שלו בניגוד לתנאי הרישיון. גולן נאבקת בהחלטה זו. אך בנוסף לכך, בקרוב יצטרך המשרד להכריע האם ניתן לאפשר לגולן לשנות רישיון ולהפך למפעילה וירטואלית. לאחרונה אישרה סלקום לבורסה כי מתקיים מו"מ מחודש עם גולן על אירוח ברשתה (כפי הנראה במודל וירטואלי).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker