הרשימה הלוהטת של הסטארט-אפים בעולם: 35 ישראלים בפנים

רשימת Cool Vendors של גרטנר נחשבת לאחת היוקרתיות בעולם הטכנולוגיה ולכזאת שעשויה לנבא אם חברה תצמח 
או תגיע לאקזיט ■ מנכ"לית גרטנר ישראל: "15 מהחברות הישראליות ברשימה הן מתחום אבטחת המידע"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כנס סייברטק בינוארצילום: מוטי מילרוד
אמיתי זיו

מדי שנה מתפרסמת רשימת Cool Vendors של גרטנר, רשימה שנחשבת לאחת היוקרתיות בעולם הטכנולוגיה עם יכולת ניבוי טובה לחברות שיצמחו משמעותית או יעשו אקזיט. בשנים קודמות הרשימה כללה חברות מרשימות כמו Face.com שנמכרה לפייסבוק, Waze שנרכשה על ידי גוגל, ופריים סנס שנמכרה לאפל.

בכל שנה יש נוכחות מרשימה של חברות ישראליות ברשימה העולמית, אך ברשימה של 2016 מדובר בשיא של כל הזמנים: לא פחות מ-35 חברות, לעומת 15 ב-2015. שלא במפתיע נרשמת נוכחות חזקה מאוד לחברות סייבר - התחום הלוהט של ההיי־טק הישראלי בשנתיים־שלוש האחרונות.

"השנה יש לנו 35 חברות ישראליות וזה נובע מכך שבתחום אבטחת המידע לבדו יש 15 חברות ישראליות", מסבירה שלומית הרט, מנכ"לית גרטנר ישראל. "למשל, בתת־הקטגוריה Digital Workplace Security יש חמש חברות וכולן ישראליות. זה בקורלציה עם ההשקעות של ההיי־טק בתחום אבטחת מידע - השקעות שמתחילות להניב פרי.

"עוד תחומים בולטים הם טלקום, עם ארבע חברות ישראליות - תחום בהייטק הישראלי שתמיד היה אבן שואבת להשקעות. שלוש חברות מגיעות מתחום האנליטיקה וניתוח המידע, שתי חברות בתחום CRM (תוכנות לקשרי לקוחות, א"ז) והשאר כבר מתחומים שונים: חברה אחת בתחום הרפואה, שתיים בתחום הדפסות התלת־ממד, אחת בתחום של המשכיות עסקית וכן הלאה".

שישה סטארט־אפים ישראליים מבטיחים ברשימת גרטנר

מניעת הונאה 
וגניבת זהות

בתחום הסייבר, כאמור, קיימת נוכחות מרשימה של חברות ישראליות. הנה חלק מהן: פיירגלאס, חברה שמאפשרת גלישה חופשית של עובדים בארגון, תוך בידוד והגנה על הרשת הארגונית. פיירגלאס גייסה בינואר האחרון 22 מיליון דולר ובימים האחרונים הודיעה על כך שתשווק בישראל על ידי האינטגרטורית תים.

ברשימה נמצאת גם חברת Avanan, שמגינה על יישומי ענן של חברות (כמו Office 365 למשל) והודיעה שלשום על גיוס של 15 מיליון דולר, וכן חברת Forter, שמזהה ובולמת הונאות בכרטיסי אשראי, וגייסה באחרונה סכום גדול של 32 מיליון דולר.

עוד חברה מבטיחה שמופיעה ברשימה היא Fortscale, חברת סייבר שמתמודדת עם Insider Threat, גניבת מידע ופגיעה בארגון באמצעות עובד או מתחזה לעובד. חברה מסקרנת נוספת מתחום אבטחת המידע היא Cymmetria שעוסקת בהטעיית התוקף - טרנד חם בתקופה האחרונה בהגנת הסייבר. החברה גייסה בנובמבר 9 מיליון דולר.

מייסדי Secure Islands אקי אלדר (מימין) ויובל אלדרצילום: ניר עצמון

חברות מבטיחות נוספות בתחום הן SECDO, חברה שמפתחת מערכת התרעות על מתקפות סייבר. המערכת של החברה מנקה התרעות שווא ומאפשרת תגובה מהירה למתקפה, והחברה הצעירה דיפ אינסטינקט, שמשתמשת ביכולות בינה מלאכותית כדי לזהות מתקפות עיקשות (APT) ומתקפות שאינן מוכרות עדיין למוצרי אבטחה (מכונה Zero Day).

פתרונות בשיפור הכיסוי הסלולרי

גם בתחום הטלקום נרשמת נוכחות של חברות הזנק ישראליות. חברת סל־וייז (CellWize) - שהודיעה באחרונה על רכישת הסטארט־אפ הישראלי CrowdX. סל־וייז פועלת בתחום SON (Self Organizing Network), שיפור הכיסוי והקליטה של רשתות סלולר באופן אוטומטי ורציף.

לסל־וייז יש מתחרה ישראלית בשם CellMining, שאף היא מופיעה השנה ברשימה.

מספר הישראליות ב- Cool Vendors של גרטנר

באשכול הזה של טיוב רשתות הסלולר, נמצאת גם חברת Saguna Networks שמייעלת את תעבורת הרדיו (המקטע בין אנטנת הסלולר למכשיר הסלולר). חברה מסקרנת נוספת, שנמצאת על התפר בין סייבר לטלקום היא Dojo Labs, המשווקת לצרכן התקן שנועד להגן על כל המוצרים בבית שמחוברים לרשת, כחלק ממהפכת "האינטרנט של הדברים".

החשבונית החודשית מגיעה בווידיאו

בתחומים אחרים אפשר למצוא חברות כמו BigPanda שגייסה באוקטובר 16 מיליון דולר. החברה פועלת בתחום ה-Big Data והופכת מידע נרחב שנצבר בארגון לתובנות עסקיות.

חברת Leadspace, המופיעה תחת הקטגוריה Cool Vendors in Tech Go-to-Market, מפעילה אלגוריתמיקה שמסייעת לחברות לאתר "לידים" - לקוחות פוטנציאליים. ביולי האחרון גייסה החברה 15 מיליון דולר.

עוד באזור הזה וברשימה של גרטנר: Hyperactivate, חברה שמסייעת לתאגידים לתקשר עם לקוחות ולשווק מוצרים ברשתות חברתיות; Idomoo, סטארט־אפ שעוסק בהמרת מידע טקסטואלי, כמו חשבונית חודשית ללקוח לסרטון מונפש קצר וקל להבנה. חברה מבטיחה נוספת היא CallVU, חברה שהופכת את תפריט הלקוחות הקולי במוקדי שירות ותמיכה של חברות לממשק ויזואלי על גבי הסמארטפון. ברשימה נמצאות גם שתי חברות מעולם הדפסת התלת־ממד: MASSIVit 3D 
ו–Nanodimension.

ב–2015 היו כמה אקזיטים של חברות שנכללו ברשימת Cool Vendors של גרטנר בשנים קודמות. ביניהן WhiteBox שנמכרה בשנה החולפת ל–SailPoint האמריקאית בסכום לא ידוע, Secure Islands שנרכשה על ידי מיקרוסופט תמורת 150 מיליון דולר ו-Sansa שנרכשה על ידי ARM ב-90 מיליון דולר.

ב-26 במאי תקיים גרטנר כנס בהרצליה שבו יוצגו כל החברות ויקבלו תעודות רשמיות. האירוע מאפשר מפגש בין החברות לבין אנג'לים ומשקיעים.

כל הסטארט-אפים הישראליים ברשימה של גרטנר:

2016:

Deep Instinct, Secupi, Ensilo, Fireglass, Javelin Networks, Morphisec, SecDo, Forter, Fortscale, Avanan, Cymmetria, MinerEye, Team8 Industrial, Secret double octopus, Dojo Labs, CellMining, Cellwize, Saguna Networks, Leadspace, Hyperactivate, Datorama, SparkBeyond, Signals Group, Idomoo, CallVU, BigPanda, CloudEndure, velostrata Treato, Gameffective, Freightos, MASSIVit 3D, Nanodimension, Anodot

2015:

,Openlegacy, Glide, TrapX, Telesofia, Xpolog, Applitools, Cyberx, Infinidat, Thetaray, Nativeflow, Safe-T, ICS2, Cyactive, Illusive, Stratoscale

2014:

KMS Lighthouse, Personetics, Zerto Dome9 Centerity, Seculert, LightCyber, K2View, Zadara, Cortica, Adallom, Beyond Verbal Communication, Cellrox, Capriza, Muv Interactive                                                                           

2013:

Cyvera, SundaySky, GreenSQL, Evolven, Perfecto Mobile, WalkMe, Ctera Networks, SeatID, Mobideo Technologies, BioCatch, Garantia Data, Landa Digital Printing, MobileSpaces.                                                                 

2012:

Omek Interactive, EyeSight, XTR, Secure Islands, Security Waterfall, Whitebox, Qlika, iOnRoad, Xpandion.                                              

2011:

Neebula, Nolio, Kaminario, Gigya, Soluto, Trusteer, Ogentech, ProcessGene                                                          

2010:

Altor Networks, PNMsoft, Chekmarx, ActiveBase, Pontis, PrimeSense, N-Trig, ClipSync, Face.com, BrightView Systems, Panaya, Confidela (כיום WatchDox).   

מפת הקשרים של משקיעי הסטארט-אפים בישראל


הוראות: לחיצה על אחת מהנקודות תפתח חלונית מידע. בחלונית זו ניתן ללחוץ על כל אחד מהשמות והמידע הרלוונטי יוצג. באפשרותכם לשוטט במפה באמצעות גרירתה (לחיצה על כפתור העכבר השמאלי והזזתו לכל כיוון). ניתן התקרב ולהתרחק (ZOOM) באמצעות גלגלת העכבר. בחלונית המקרא ניתן לחפש שם ולחיצה עליו תפתח את חלונית המידע בצד ימין.
לצפייה במסך מלא לחצו כאן
למידע נגיש לבעלי מוגבלויות לחצו כאן

לצפייה במסך מלא לחצו כאן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker