כך פיספסתם את ההזדמנות להיות האקרים במוסד

כתב חידה שפירסם הארגון בשבוע שעבר נועד לסנן מועמדים עבור מספר תפקידים פנויים בתחום הסייבר במוסד

אלירן רובין
אלירן רובין
נוסח החידה של המוסד כפי שמופיע בכתבה
.
אלירן רובין
אלירן רובין

במהלך יום העצמאות פירסם ארגון המוסד הודעת דרושים יצירתית. במספר עיתונים הודפס דף חידה המכיל שורות קוד, אקראיות לכאורה, כשלצידן הודגשו המילים ARE YOU READY FOR A CHALLENGE, במטרה לגייס מומחי סייבר יצירתיים לארגון.

המודעה שמופיעה גם כעת באתר המוסד מכילה את שורת המספרים - “82 d3 54 aa”, שלמעשה מובילות אל כתב החידה. צירופי האותיות הללו נכתבו בקוד HEX, כאשר בסדרת המרות מתקבלת כתובת IP אשר מובילה אל כתב החידה עצמו.  

בהודעה נכתב: "בוקר טוב סוכן C. מצאת מתאים עבור משימת חילוץ והצלה דחופה. אחד מעמיתיך לעבודה נלקח כבן ערובה על ידי קבוצה לא מזוהה, והוא מוחזק במתקן שאינו מוכר. יחידת הסיגינט שלנו הצליחה באיתור הגיאוגרפי של המתקן, ונתקלה בכניסה הראשית במנגנון נעילה אלקטרוני.

צוות ההצלה זקוק לעזרתך בפתיחת מנגנון זה כדי שתוכל להיכנס ולחפש את המקום. בהצלחה, א".

יוסי דהן יזם וחוקר אבטחת מידע מוסר כי מדובר בהליך יפה של סינון מועמדים עבור המוסד. "המוסד העמיד לצורך האתגר שרת שמהווה מסננת שאם עמדת בכל השלבים שלה – תוכל להגיש קו"ח", הסביר דהן.

מתוך דף הבית של האתר של המוסד
.

כמו כן הוא ציין כי האתגר היה ברמה די גבוהה ועניין גם אנשים שאינם מחפשים בהכרח להתקבל למוסד. "אנשים לוקחים את זה כתרגיל ודובר על זה לא מעט במהלך סוף השבוע ברשתות החברתיות. זו שיטה ויצירתית טובה לגיוס עובדים – כי היא מוכיחה למראיין שמי שעבר את כל השלבים אכן ראוי לתפקיד".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker