קרן חדשה של HP תשקיע בסטארט-אפים ישראליים

קרן ההשקעות תנוהל במקביל מעמק הסיליקון ומתל אביב ■ בין התחומים בהם מתעניינת הקרן - מציאות מדומה, האינטרנט של הדברים (IoT) ובינה מלאכותית

אלירן רובין
אלירן רובין
גבר מרכיב משקפי תלת ממד
בין התחומים בהם מתעניינת הקרן - מציאות מדומה, האינטרנט של הדברים (IoT) ובינה מלאכותיתצילום: אייל טואג
אלירן רובין
אלירן רובין

חברת HP Inc הודיעה היום (ג’) על השקתה של HP Tech Ventures, זרוע השקעות תאגידית חדשה שתפעל מפאלו אלטו וישראל, לצורך פיתוח שיתופי פעולה והשקעות בחברות טכנולוגיה צעירות.

בחברה לא מפרטים מהו הסכום שהוקצה למהלך, אך מסבירים כי הקרן מתוכננת להשקיע בסטארט-אפים בישראל ובארה”ב בשלבים בוגרים יחסית (סבבי גיוס A ו-B), אם כי הם אינם פוסלים השקעות סיד במקרים מסוימים.

“זה משמח מאוד שבחברה רואים את ישראל כטק-האב שני בחשיבותו בעולם”, מסרה עירית הלל, שתנהל את הפעילות הישראלית של הקרן. כמו כן, הלל ציינה כי החלוקה בין המוקדים תהיה לפי ההזדמנויות שיימצאו בשוק, ולא על פי הנחייה מוגדרת מראש. הקרן תפעל ממשרדי החברה ברעננה וממתחם ה-SOSA בתל אביב.

בין התחומים בהם מתעניינת הקרן - מציאות מדומה, האינטרנט של הדברים (IOT) ובינה מלאכותית. “אנחנו מחפשים את התחומים שמהווים את העתיד של עולם המחשוב וההדפסה”, נמסר. “היום יש ההזדמנות גדולה מאי פעם ליצור מערכות מחשוב שמבינות אותנו כצרכנים וכאנשי מקצוע, והעתיד הוא בטכנולוגיות בתחומי התלת מימד - שעתיד לשנות את עולם הייצור”, ציינה הלל.

שיין וול, סמנכ”ל הטכנולוגיות של HP Inc ומנהל HP Labs מסר כי “באמצעות המותג הבינלאומי, HP תסייע לסטארט-אפים טכנולוגיים חדשניים להביא את מוצריהם לשוק, לבנות את עסקיהם ולצמוח בשוק הגלובלי - החל משלבי הפיתוח הראשונים ולכל אורך מחזור הצמיחה".

HP Inc היא חברת המחשוב וההדפסה שהתפצלה מחברת האם HP ופועלת במקביל אליה. HP מנהלת גם כן זרוע השקעות, שבין היתר השקיעה בינואר 2015 בחברת אדאלום, שנמכרה מאוחר יותר למיקרוסופט ב-320 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ