גולן אינו נוכל

גולן הפר את תנאי הרישיון כשלא בנה רשת סלולר, ומתרבים הסימנים שלפיהם מלכתחילה הוא לא התכוון לעשות זאת, וסמך על כך שימחלו לו ■ לכן ברור שאינו רובין הוד, אלא איש עסקים שרוצה להרוויח

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

באחרונה נשאלתי בתוכנית בוקר: "מיכאל גולן הוא נוכל או רובין הוד?" לא ידעתי לענות, ובעיקר זה לא חשוב כל כך, אבל מכיוון שדמותו של גולן היא פרצופה של התחרות, ננסה להשיב.

נוכל הוא אדם שעשה את הונו ממכירת מוצר או שירות שאינו יכול לספק. מיכאל גולן אינו כזה, שכן הוא לא מכר את אותה "דירה" לכמה אנשים; לקוחות גולן טלקום קיבלו את מה שהובטח להם - ככתבו וכלשונו. השבוע מישהי אמרה לי: "אני אהיה הלקוחה האחרונה שלו", וזאת מתוך הערכה למהפכה שחולל בשוק.

מיכאל גולן
מיכאל גולןצילום: אייל טואג

גם במבחן העושר גולן אינו נופל תחת ההגדרה של נוכל. אם עסקת סלקום היתה יוצאת לפועל, גולן היה מתעשר מעסקה לגיטימית של מוכר מרצון וקונה מרצון. מכיוון שעסקת סלקום נכשלה, גולן לא התעשר מההשקעה בגולן טלקום, ולמעשה עד כה רק שרף כסף על ההרפתקה שלו. גולן, בניגוד לבעלי בית אחרים בהיסטוריה של שוק הסלולר, לא לקח שקל מכסף ציבורי ולא עשה תספורת לאיש. אם זה חשוב למישהו, גולן נסע עד לאחרונה בפיאט 500, לא בג'יפ מפואר.

מה שכן, גולן הפר את תנאי הרישיון כשלא בנה רשת סלולר, ומתרבים הסימנים שלפיהם מלכתחילה הוא לא התכוון לעשות זאת, וסמך על כך שימחלו לו. לכן ברור שאינו רובין הוד, אלא איש עסקים שרוצה להרוויח.

אז מהי השורה התחתונה? זה פשוט לא חשוב. אישיותו של גולן לא חשובה, ולמעשה צריך לנטרל את הדיון הפרסונלי. חשוב כעת למצוא פתרון שטוב לשוק. הדרך העדיפה היא שגולן תחזור למתווה שיתוף הרשת, מה שיבטיח השקעות של מאות מיליוני שקלים מצדה בתשתית והשארתה כשחקנית עצמאית בשוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker