אמיתי זיו

גולן טלקום איבדה מתחילת החודש, אז פורסם מכתב בו מזהיר הבעלים, מיכאל גולן, מקריסת החברה, עד תחילת השבוע הנוכחי כ-6,500 לקוחות. כך מעלים נתונים שהגיעו ל-TheMarker.

ביום עסקים רגיל מאז ההכרזה על הקריסה, גולן מאבדת לפחות 250 לקוחות ובימי השיא (ה-13 וה-14) בחודש גולן איבדה כ-1100 לקוחות בניוד כל יום. זהו קצב ניוד שלילי של כ-550 לקוחות ביום ממוצע, קצב בעייתי לחברה עם בסיס לקוחות של כ-850 אלף מנויים בסך הכל.

מיכאל גולן
מיכאל גולן בהשקת גולן טלקום, ב–2012צילום: תומר אפלבאום

המבחן הגדול של גולן יהיה בימים הקרובים. גולן מחייבת את לקוחותיה לחודש מראש, ומחזורי החיוב הם ב-24 לחודש. כלומר, לקוח שרוצה לנטוש את גולן בניצול מלא של התשלום שלו - ינטוש אותה בימים הקרובים לפני מחזור החיוב הבא.

בתחילת החודש שלח מיכאל גולן מכתב לראש הממשלה בו הוא הזהיר לראשונה באופן רשמי מקריסה. "מטרת מכתב זה הינה להדגיש בפניכם כי חדלות פירעון של גולן טלקום הינה, למרבה הצער, אפשרות ריאלית, ולהבהיר שהחלופה של אישור עסקת המכירה לסלקום עדיפה בהרבה", כתב אז גולן.

נראה כי המכתב עשה רק נזק לגולן טלקום כי מצד אחד, כידוע, רשות הגבלים עסקיים לא השתכנעה מהאיום ודחתה את עסקת המיזוג עם סלקום. מצד שני, נראה כי חלק מהלקוחות נבהלו והצביעו ברגליים.

מנכ"ל רשת בסט מובייל, המחזיקה ב-40 סניפים, עמי צים, מסר כי: "בתקופה האחרונה יש
ירידה בכמות כרטיסי ה-SIM של גולן שאנחנו מאקטבים וזה טבעי לאור הפרסומים
השליליים, אבל דווקא בשלושת הימים האחרונים יש שוב עלייה. אנחנו בוחנים את
צעדנו ואני בודק את עצמי כל יום אבל למרות שאני מאד מחוזר מחברות סלולר אחרות,
בנקודת הזמן הזו אני לא נוטש את גולן. הסיסמה של הקבוצה שלנו (קבוצת ח.י, א"ז)
היא האנשים מאחורי הטכנולוגיה וזה לא רק סיסמה. גולן עשה טוב לכולנו, גם
כצרכנים וגם לנו כרשת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker