"בקרוב נדע אם חברות הסלולר לא רוצות או בצלאל לא יכול"

משרד התקשורת כופה על חברות הסלולר להיפגש עם אקספון

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, שיגר אתמול מכתב לפרטנר, HOT ואקספון. במכתב, דורש פילבר דורש מפרטנר ו-HOT מובייל לפגוש את נציגי חברת אקספון לדיון על הקמת רשת סלולר משותפת.

אקספון רכשה בינואר 2015 תדרים במכרז הדור ה-4 ב-16 מיליון שקל והעמידה עוד ערבות של 80 מיליון שקל על כך שהחברה מתחייבת להיכנס כמתחרה חדשה לשוק הסלולר ולהשמיש את התדרים. מאז, אקספון מנסה לחתום הסכם שיתוף רשת עם אחת מחברות הסלולר הגדולות, אלה שאלו לא מתלהבות מהכנסת מתחרה נוסף לשוק הסלולר ומפנות לה כתף קרה. אקספון ריכזה את מרבית מאמציה מול פלאפון, והדברים היו קרובים לחתימה בסוף השנה הקודמת, עד שהאחרונה נסוגה בה.

חזי בצלאל
חזי בצלאלצילום: עופר וקנין

כבר לפני כחודש פילבר החל לעסוק בסוגייה בניסיון לסייע לאקספון להגיע להבנות עם חברות הסלולר. אלא שהוא עשה את זה בעל פה ולא באופן רשמי. כעת הוא מעלה את הרף ומוציא מכתב לחברות. פילבר לא יכול לכפות על פלאפון לתחום הסכם שיתוף רשת עם אקספון אך הוא כן יכול לעשות זאת עם פרטנר ו-HOT מובייל. לשתי החברות הסכם שיתוף רשת קיים, ולפי המדיניות ותנאי הרישיון של הרשת המשותפת, הן חייבות להכניס לשותפות גם מתחרה שלישית באותם תנאים.

חברות הסלולר מצדן טוענות כי לא היו שום עיכובים אלא להיפך. הן מדגישות כי יש להן אינטרס לצרף עוד שותפה לרשת ואף התקיים מו"מ "בלב חפץ" מול אקספון, אלא שחזי בצלאל, בעל השליטה, פשוט לא מצליח להעמיד את הערבויות הנדרשות כדי להצטרף לשותפות. פרטנר טוענת כי אינה מעוניינת לפגוש בבצלאל ואנשיו בגלל "הדלפות לתקשורת". פילבר החליט לשים סוף למלחמת הגרסות בין החברות והוציא מכתב רשמי בו הוא מחייב את פרטנר ו-HOT מובייל להיכנס למשא ומתן עם אקספון. "בקרוב נדע אם פרטנר לא רוצה או חזי לא יכול", הסביר בכיר במשרד התקשורת את המהלך.

מהחברות פרטנר,HOT ואקספון לא נמסרה תגובה לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker