המשכורות בהיי-טק מטפסות: איפה אפשר לקבל 24 אלף שקל בחודש - ללא ניסיון?

הקפיצה הבולטת ביותר היא בשכר בודקי התוכנה (QA) ומפתחי כלים לבדיקה שעלה ב-16.5%, עם אפשרות להשתכרות של עד 15 אלף שקל בשנים הראשונות ובין 21-28 אלף שקל לתפקיד ניהולי

אלירן רובין
אלירן רובין
עובדי הייטק בכנס מפתחים של גוגל
כנס מפתחים בגוגלצילום: רויטרס
אלירן רובין
אלירן רובין

24 אלף שקל ללא ניסיון, זה הסכום שיכולים להשתכר אלגוריתמאים צעירים, בוגרי תואר שני בתארים הרלוונטיים, כך עולה מבדיקה שערכה חברת ההשמה לחברות היי-טק CPS Jobs.

מניתוח נתוני שכר של יותר מ-200 אלף עובדי היי-טק בישראל וכ-3,000 חברות שמגייסות, עולה כי ישנה עלייה של כ-5.7% בממוצע השכר בכל המשרות הטכנולוגיות ברבעון הראשון של 2016, זאת לצד עלייה של 10% בביקוש למהנדסים, בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2015.

שנת 2016 נפתחה בביקושים בולטים בתעשיית ההיי-טק, כך על פי הנתונים שמציגה חברת CPS. לאחר מספר אקזיטים מרשימים בחודשיים האחרונים וסגירת שנת 2015 עם שיא בגיוסי הון לסטארט-אפים, הרבעון הראשון של השנה הנוכחית מציג עליית שכר כללית במגזר.

הקפיצה הבולטת ביותר היא בשכר בודקי התוכנה (QA) ומפתחי כלים לבדיקה (QA Automation), שעלה ב-16.5% בממוצע, עם אפשרות להשתכרות של עד 15 אלף שקל בשנים הראשונות ובין 21-28 אלף שקל לתפקיד ניהולי. כמו כן צוין כי התחום שינה את פניו ופרופיל המועמדים המבוקשים עבורו מצריך ניסיון משמעותי בתכנות.

במקצועות הפיתוח למובייל (Android וגם ios) העלייה במשכורות הממוצעות מזנקת בכ-7.4%, על פי נתוני CPS. מפתחים מנוסים שעד לפני כשנה היו מרוויחים 24 אלף שקל בחודש לאחר ותק של בין שנתיים ל-5 שנים, יכולים כעת להגיע למשכורות הנעות סביב סכום של 30 אלף שקל בחודש.

ביקוש מרכזי נוסף הוא פיתוח האלגוריתמים, בעיקר בתחום הראייה הממוחשבת, נגזרת של תחום לימוד מכונה (Machine Learning), ששייך לתחום העל של בינה מלאכותית. במקצוע זה, הידוע בצמיחתו בשנה האחרונה, עלה השכר בכ-8.8% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015, כשתוך 6 שנים יכול עובד בתחום להגיע למשכורת של 36 אלף שקל.

השינוי בביקוש לפי תחומים בענף ההיי טק
עלייה של 10 אחוז במספר המשרות בפיתוח ווב ומובייל
השינוי בביקוש לפי תחומים בענף ההיי טק

כמו כן, בשלושה מקצועות, פיתוח בשפות C וג'אווה, מנהלי בסיסי נתונים ומנהלי מוצר, נרשמה ירידה מתונה בשכר.

מרבית הביקוש לעובדים על פי CPS נרשם בענף התשתיות בתחומי התוכנה, לתפקידים כמו System Admin, מנהלי רשתות ומהנדסי רשתות תקשורת – עם עלייה של 12% במשרות הפתוחות. עלייה של 10% במשרות הפנויות נרשמה גם במקצועות פיתוח לווב ולמובייל, בפיתוח תוכנה, באבטחת מידע ובקרב בודקי תוכנה.

לסקר השכר המלא

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker