הפיצוי שפלאפון שוקלת להציע ללקוחותיה - ואיך הוא קשור לוואטסאפ

למרות ההבטחות על סיום בתקלה - מנויי פלאפון עדיין מדווחים על שיבושים ■ בשעות הצהריים קיימה החברה דיון ראשון לגבי הפיצוי שיינתן ללקוחות

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מטה חברת פלאפון בפתח תקווה
מטה חברת פלאפון בגבעתיים צילום: עופר וקנין

זהו היום השני לתקלת הרשת בפלאפון - ונראה כי החברה לא הצליחה להתגבר על התקלה לחלוטין, למרות הערכות המנכ"ל רן גוראון אתמול (ב') כי התקלה תסתיים תוך 24 שעות - קרי, עד 17:30 היום.

עד לפני כמה שעות לקוחות עוד התלוננו על קשיים בקבלה והוצאה של שיחות, למרות שנראה שהגלישה הסלולרית כבר תקינה. גם כעת, לקוחות שמצליחים להוציא ולקבל שיחות מדווחים על איכות שמע גרועה וצליל שיחה מקוטע. החברה ממשיכה לעדכן באופן שוטף בהתפתחויות את משרד התקשורת, וכן את הלקוחות באמצעות מערכות החברה והרשתות החברתיות. בסיומו של האירוע תודיע החברה גם על הפיצוי שיוצע ללקוחות.

היום בשעות הצהריים קיימה החברה דיון ראשון לגבי הפיצוי שהחברה עתידה להציע ללקוחות. אחת האפשרויות היא למשל להרחיב את חבילת הגלישה ללקוחות כבר במחזור החיוב הנוכחי, בגלל שלקוחות רבים קיימו שיחות WhatsApp קוליות לאורך התקלה, וכדי למנוע חריגה מחבילת הגלישה וחיובים נוספים שיגיעו בעקבות התקלה.

חדר החשמל השרוף של פלאפון בפתח תקוה
חדר החשמל השרוף של פלאפון בפתח תקוהצילום: דוברות פלאפון

פלאפון תבדוק גם את הסוגיה הביטוחית, אך יש לציין כי מכיוון שהמתג עצמו לא נפגע אלא רק ארון החשמל וכבלי החשמל, לא מדובר בנזק כספי גדול לחברה. מהנדסי אריקסון, החברה שמספקת לפלאפון את המתג ושירות עבורו, היו שותפים בטיפול בתקלה, במהלכו נדרשו, בין היתר, לנקות רכיבים מהמתג מהפיח שנצבר עקב השריפה.

מהחברה נמסר כי "מהנדסי החברה ממשיכים לבצע פעולות נוספות, כולל העברת עומסים חזרה למתג בקרית אריה ובמהלך הלילה צפויות להתבצע במקום עבודות תחזוקה".

"נכון לשעה 17:00 חל שיפור משמעותי ברשת"

פלאפון מסרה בשעה זו עדכון על התקלה וסטטוס הטיפול, בו היא מדווחת על שיפור בגלישה הסלולרית אך מודה כי עדיין קיימים ניתוקי שיחה: "חברת פלאפון מעדכנת, בהמשך לתקלת הרשת שנגרמה אתמול כתוצאה מהשריפה במתג בפתח תקוה, כי מאז שעות הבוקר ונכון לשעה 17:00 חל שיפור משמעותי ברשת". לפי מערכות החברה, מאפייני השימוש בדאטה כעת קרובים למאפייני הרשת בשיגרה, בדומה לשבוע שעבר. גם בנושא השיחות, צומצמה משמעותית כמות הניתוקים לעומת שעות הבוקר.

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, אמר כי "החלק המשמעותי בחזרת הרשת לתפקוד תקין הושלם ואנו ממשיכים לטפל ביתרת הלקוחות, שעדיין חווה שירות לא רציף. אנו צופים שתהליך חזרת הרשת לשגרה יתקדם במהלך הלילה, וכולנו נחוש שיפור ניכר במערכות בימים הקרובים. עם סיום האירוע יוקם צוות בדיקה פנימי בראשות סמנכ"ל ההנדסה, נמרוד בן טוב, וגורמי הנדסה נוספים, על מנת לתחקר את המקרה ולהפיק ממנו לקחים".

מנכ"ל פלאפון, רן גוראון
מנכ"ל פלאפון, רן גוראוןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker