הזוכה בהאקתון App2youth: רשת אינטראקטיבית של מורים ותלמידים

בתחרות השתתפו יותר מ-100 בני נוער מתוכם נוער בסיכון, אשר נשרו ממסגרות החינוך הפורמאליות ועזרו בהגדרת הבעיות ■ בין היתר פותחה מערכות לעזרה בהתמודדות עם דיסלקציה - ואפליקציה שנועדה להנגיש לכל תלמיד את שיטת הלימוד המתאימה עבורו

אלירן רובין
אלירן רובין

אמש התקיים גמר תחרות App2youth - האקתון החורף של המכון הישראלי לחדשנות ורשת "עתיד", במסגרתו פיתחו בני נוער וצעירים פתרונות בתחום החינוך. בתחרות השתתפו יותר מ-100 בני נוער מתוכם נוער בסיכון, אשר נשרו מכל מסגרות החינוך הפורמאליות. אלה התקבצו ל-24 שעות של פיתוח במשרדי חברת אמדוקס ברעננה, על מנת למצוא פתרונות טכנולוגיים שיסייעו לתלמידים להתמודד עם הבעיות השונות בתחום הלימודים, ביניהן: הפרעות קשב וריכוז, ארגון וניהול זמן. 

ההאקתון החל בקבוצת מיקוד של תלמידי תכנית היל"ה, בה חולצו ונחשפו קשיים וחסמים העומדים בפניהם בלמידה, ולאחר מכן נגשו התלמידים לפיתוח הרעיונות, שתשעה מהם הגיעו לאירוע הגמר. במהלך התחרות קיבלו המפתחים הכוונה וייעוץ מאנשי היי-טק ומומחים בתחום החינוך והחינוך המיוחד.

האקתון 2016. ילדים ומורים שזכו בתחרות מחזיקים צ'ק גדול
האקתון 2016צילום: ישראל מלובני

האפליקציה שזכתה במקום הראשון היא סטיקאיט (Stick It) שנועדה ליצר פלטפורמה נוחה וזמינה לשאילת שאלות וצבירת ידע. המערכת שפיתחו התלמידים מבוססת על אפליקציה בית ספרית ובה תלמיד יכול לשאול שאלה, עליה יוכלו לענות תלמידים ומורים. השאלות מוצגות ב”פיד” ומחולקות לקטגוריות על פי הסטטוס שלהן: שאלה שלא נענתה מסומנת באדום, שאלה שנענתה על ידי תלמיד מסומנת בצהוב, ושאלה שנענתה על ידי מורה או שמורה אישר תשובה אליה תסומן בירוק. 

למקום השני הגיע המיזם VRSCHOOL - פלטפורמה לבניית מערכי שיעור תוך שימוש בקסדת מציאות מדומה. המייזם השתלב ב-3 קבוצות בתכנית היל”ה הפועלת לחינוך והוראת בני נוער בסיכון. את המקום השלישי חלקו שני מיזמים: Opposite שנועד לסייע בהתמודדות עם דיסלקציה ו-Communiqu, מיזם שנועד להנגיש לכל תלמיד את שיטת הלימוד המתאימה עבורו בהתאם למבנה האישיות לדוגמה דרך שירים, סרטים וסיכומים. 

דורון איש שלום, מנהל קהילת Ed.il, מהמכון הישראלי לחדשנות: "אנו רואים בתחרות מנוף ליצירה ולפיתוח פתרונות חדשניים ומשקיעים מאמץ לסייע ולקדם את המיזמים לשלבי הבשלה, פיתוח והטמעה במוסדות החינוך ובבתי ספר במטרה לתרום לקידום פדגוגיה חדשנית המבוססת על טכנולוגיה וחוכמת ההמון”.

מנכ"ל רשת חינוך עתיד, עמיעד גורביץ', התייחס למעורבותם בפרויקט של בני הנוער המוגדרים "בסיכון", וטען כי "דווקא בני נוער אלה מצליחים להראות לחברה הישאראלית כולה כי מדובר בעצם בנוער בסיכוי, וכי מימוש הסיכוי להצלחה הוא באחריותה של כלל החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker