יודעים איך להילחם בטרור ובהאקרים? משרד ההגנה האמריקאי מציע לכם 200 אלף דולר

הסכום יפוצל ויוענק במסגרת שתי תחרויות: האחת תתמקד במציאת פתרונות טכנולוגיים ובשנייה יתחרו אפליקציות מובייל ■ התחרויות אורגנו בשותפות עם פורום MIT ליזמות בישראל ומשרד הביטחון הישראלי

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלירן רובין
אלירן רובין

משרד ההגנה האמריקאי יעניק פרסים בסכום של 200 אלף דולר ליזמים ישראלים שיציגו פיתוחים טכנולוגיים היכולים לשמש ללוחמה בטרור או בתחום הסייבר. התחרות, שנחלקת לשני מסלולים, אורגנה בשותפות עם פורום MIT ליזמות בישראל ומשרד הביטחון הישראלי (מפא"ת).

זו השנה השנייה בה מתנהלת התחרות. בשנה שעברה סכום הפרס שהוענק היה 100 אלף דולר, והשנה יינתן סכום כפול, שיפוצל לשתי תחרויות. התחרות הראשונה תתמקד במציאת פתרונות טכנולוגיים שיכולים לעזור בגילוי ובתגובה לאיומי טרור וסייבר, והמסלול השני ייבחן אפליקציות מובייל שיעניקו תרומה משמעותית לאזרח בזמן מתקפת טרור או במניעתה.

במסלול הראשון יתחרו סטארט-אפים, המפתחים בין היתר טכנולוגיות מעקב חדשות וכן פיתוחים של חומרי נפץ, גלאים והגנה עצמית. במסלול זה הזוכה במקום הראשון יקבל 100 אלף דולר, ומי שיגיע למקום השני יקבל סכום של 10,000 דולר.

בתחרות האפליקציות יוענק סכום כספי של 100 אלף דולר שיכול להתחלק בין מספר יזמים. במסלול זה מעוניינים המארגנים לזהות פיתוחים ולעודד יזמים לפתח אפליקציות שיעזרו באיסוף מידע מהשטח, או כאלה שיציגו פתרונות אחרים הקשורים במלחמה בטרור והביטחון האזרחי.

יו"ר התחרות, גדעון מילר, מסר כי "התחרות נועדה לעודד יזמים ישראלים להתמקד בדרישות החדשות ובהזדמנויות ההולכות וגדלות של תחום הלוחמה בטרור". בשנה שעברה זכתה בפרס חברת אינסאונד (Insoundz), סטארט-אפ שפיתח טכנולוגיה שיודעת לאתר ולבודד כל צליל שבוחרים, גם בסביבה רועשת והומה.

מועדי הסיום להגשת המועמדויות לשתי התחרויות הוא ב-4 במארס 2016. הגמר יתקיים ב-7 ביוני במסגרת הכנס השנתי לטכנולוגיות לוחמה בטרור, באוניברסיטת ת"א.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker