אמיתי זיו

חדשות טובות לחברת הכבלים: אחרי שנים של דימום מנויים בכל תחומי הפעילות - טלוויזיה, אינטרנט וטלפון - נראה כי חברת HOT סיימה את הרבעון הרביעי של 2015 עם עצירה בדימום מנויים, ואף גיוס חיובי בחלק ממגזרי הפעילות. גורמים בשוק מסרו כי נראה שהחברה מתחילה להתייצב אחרי שנים של איבוד מנויים בכמעט כל רבעון.

טל גרנות־גולדשטיין,
מנכ"לית HOT
טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOTצילום: רמי זרנגר

במגזר הטלוויזיה, המגזר העיקרי של HOT, החברה סיימה את הרבעון השלישי של 2015 עם 828 אלף לקוחות, וזאת מול 853 אלף בסוף 2014, 875 אלף בסוף 2013, ו-896 אלף מנויי טלוויזיה בסוף 2012. בשיאה, בסוף 2007, היו לחברה 935 אלף לקוחות טלוויזיה. לכל אורך התקופה, yes, המתחרה העיקרית של החברה, גייסה מנויים - כך שלא מדובר בבעיה ענפית.  

HOT הצליחה לעצור את בריחת הלקוחות בעיקר על ידי שיפור השירות, מהלך אותו החל המנכ"ל הקודם אילן צחי, ושנמשך ביתר שאת בתקופת המנכ"לית הנוכחית טל גרנות גולדשטיין, שמונתה לתפקיד בסוף יולי האחרון.

במשך שנים ניהלה HOT שירות נחות משל המתחרות, כפי שהראו דו"חות תלונות הציבור שמרפסם משרד התקשורת. בנוסף למהלכים בתחום השירות, החברה גם ממשיכה לייצר תוכן מקור שנחשב לטוב מסוגו, שמהווה מבחינת החברה גורם בידול ואמצעי למניעת נטישת לקוחות. החברה גם משפרת את צד הטכנולוגיה, ולאחרונה השיקה ממיר חכם חדש עם יכולות חדשות.

אינדקציה אחת להתחזקות היחסית של HOT הוא מבצע ההצטרפות שהשיקה המתחרה yes בחודשים האחרונים, מבצע שכלל 4 חודשים ראשונים בשירות בחצי המחיר.

מ-HOT לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום