תחזית: ב-2020 יהיו יותר משתמשי מובייל מאנשים שייהנו ממים זורמים

על פי דו"ח של חברת סיסקו, משקלם של סמארטפונים בתעבורת הנתונים בעולם יעלה מ-76% ל-81% ■ הווידיאו בולט כתחום צומח, עם 75% מכלל תעבורת המובייל ב-2020

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עד 2020 יהיו בעולם 5.5 מיליארד משתמשי מובייל, שיהוו 70% מהאוכלוסייה העולמית - כך עולה ממדד השימוש העולמי במערכות רשת (VNI) של חברת סיסקו. הגידול במספר המשתמשים, כמות המערכות, שימוש בווידיאו במכשירים ניידים ומעבר לרשתות הדור הרביעי צפויים להגדיל את תעבורת הנתונים ברשתות מובייל בשיעור של פי 8 מהנתון כיום.

התרחבות השימוש בטלפונים ניידים, ובכללם פאבלטים, המשלבים בין התכונות האופייניות לסמארטפון ובין אלה של טאבלט, מאופיינת בקצב מהיר במיוחד. בפילוח בין מכשירי המובייל השונים, ייצרו סמארטפונים את עיקר תעבורת הנתונים - 81% בשנת 2020 לעומת 76% ב-2015. נתון מעניין נוסף מראה כי מכשירי טלפון נייד בסיסיים, לא חכמים, ייצרו 1% בלבד מכלל תעבורת התקשורת.

סמארטפוניםצילום: בלומברג

על פי המספרים שמוצגים, יהיו ב-2020 יותר אנשים עם מכשירי מובייל בעולם (5.5 מיליארד) מאשר מספר האנשים שייהנו מחיבור לחשמל, שינוע סביב 5.3 מיליארד, או מאלו שייהנו ממים זורמים, שמספרם יעמוד על 3.5 מיליארד.

מבין כל היישומים, הווידיאו בולט כתחום הצומח ביותר, כאשר תקשורת וידיאו תהווה 75% מכלל תעבורת המובייל ב-2020. מספר המכשירים הלבישים הקשורים לרשת יזנק פי 6 בחמש השנים הקרובות, ובסך הכל יפעלו בעולם 600 מיליון מכשירים כאלה.

נפח התקשורת מדי חודש יגדל ל-30.6 אקסא-בייט (מיליון טרה בייט) לעומת 3.7 אקסא-בייט ב-2015. במונחים שנתיים, טוענים בסיסקו, מקביל נפח זה ל-81 טריליון תמונות, שהן 28 תמונות מדי יום לאורך כל השנה, לכל אדם על פני כדור הארץ.

ניתוח הפילוח הגיאוגרפי של הצמיחה החזויה בקצבי תעבורת הנתונים ברשתות מובייל, מצביע על אפריקה והמזרח התיכון כבעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר - זינוק של פי 15 בין השנים 2015 ל-2020. אסיה והמזרח הרחוק יגדלו פי 9, מרכז אירופה ומזרח היבשת, כמו גם אמריקה הלטינית, יגדלו פי 8, אירופה וצפון אמריקה פי 6.

ב-2020 יהיו יותר משתמשי מובייל מאנשים שייהנו ממים זורמיםצילום: רויטרס

לדברי דאג וובסטר, סגן נשיא סיסקו לתחום ספקי השירותים, "קישור מיליארדי אנשים לרשת משקף את המהפכה הדיגיטלית הכלל עולמית. חידושים עתידיים בתחום הסלולר, דוגמת רשתות דור חמישי וטכנולוגיות Wi-Fi, יידרשו מאיתנו להתמודד עם תעבורת נתונים בקנה מידה עצום, בעיות אבטחה וציפיות גבוהות יותר של המשתמשים".

הדו"ח ותחזית השווקים של סיסקו מבוססים על מגוון רחב של מקורות מידע חיצוניים, בשילוב עם אומדנים והערכות פנימיות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker