חשיפת TheMarker |

אמדוקס השלימה את רכישת cVidya ב-30 מיליון דולר; 10% מהעובדים פוטרו

מבחינת המשקיעים מדובר במכירת חיסול, שכן ב-cVidya הושקעו לאורך השנים כ-24 מיליון דולר על ידי קרנות הון סיכון

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

מיזוג ישראלי נוסף הושלם: עסקת הרכישה של cVidya על ידי אמדוקס בכ-30 מיליון דולר שנחשפה בנובמבר הושלמה ביום שישי, כך נודע ל-TheMarker.

עובדי cVidya נקלטים בימים אלה באמדוקס ואתמול קושטו משרדי cVidya בשלטי ברכה שקיבלו אותם לאמדוקס. היום מחתימה מחלקת משאבי אנוש באמדוקס את עובדי cVidya על חוזי עבודה בחברה. תנאי העובדים לאחר הרכישה נשארו זהים או שופרו מבחינת התנאים הסוציאליים. מאמדוקס טרם נמסרה תגובה.

משרדי אמדוקס ברעננה
משרדי אמדוקס ברעננהצילום: אמדוקס

במסגרת המיזוג, פוטרו כ-10% מהעובדים ב-cVidya, שמעסיקה יותר מ-200 עובדים, רובם במשרדים בהרצליה. בעוד כחודשיים יצטרפו עובדי cVidya למשרדי אמדוקס בהרצליה. שתי החברות היו שותפות עסקיות וטכנולוגיות במשך שנים וכעת היחסים הבשילו לעסקת רכישה.

חברת cVidya הוקמה בספטמבר 2000 על ידי אלון אגינסקי. cVidya מספקת פתרונות בתחום הבטחת ההכנסה (Revenue Assurance). לחברה כ-150 לקוחות והיא רווחית. לפי הערכות בתעשייה, בעלי המניות ב-cVidya לחצו למכור אותה לאחר שהשוק בו היא פועלת הגיע לתקרת זכוכית.

מבחינת המשקיעים מדובר במכירת חיסול, שכן ב-cVidya הושקעו לאורך השנים כ-24 מיליון דולר על ידי קרנות הון סיכון. סבב הגיוס האחרון עליו דיווחה החברה היה ב-2008 אז היא גייסה 12 מיליון דולר בהובלת באטרי ונצ'רס האמריקאית. בנוסף, החברה קיבלה קווי אשראי מקרן ויולה קרדיט (לשעבר פלנוס).

המשקיעות בחברה כוללות את הקרנות הישראליות סטייג' וואן, כרמל ונצ'רס. בנוסף השקיעו בה הקרנות הזרות באטרי ונצ'רס, Saints Capital ו-Hyperion. בדירקטוריון החברה חברים בין היתר שלמה דברת (ויולה) - יו״ר דירקטוריון החברה, יובל כהן (סטייג' וואן) ורותי שמחה (פלנוס). ויולה קרדיט היא המרוויחה בעסקה, שכן cVidya פרעה את ההלוואה לקרן ובנוסף החברה מימשה כעת את אחזקותיה בחברה במסגרת המכירה.

המוצרים של cVidya הם פתרונות בתחום הבטחת הכנסות, אימות נתונים וניטור מערכות לגביית עמלות בקרב חברות תקשורת. לאחר הרכישה, תוכל אמדוקס למכור את המוצרים של cVidya ללקוחותיה שמשתייכים לאותו קהל. המוצרים של שתי החברות משלימים. בין שתי החברות התקיימו יחסים ארוכי שנים במסגרת שיתוף פעולה ביניהן, טכנולוגי ועסקי, אך גם היה מעבר של בכירים מאמדוקס שהפכו להיות מעורבים בתפקידים בכירים ב-cVidya.

ב-2009 רכשה cVidya את חברת ECtel, שנסחרה בנאסד"ק בכ-21 מיליון דולר במזומן (בשעה שהיו בקופת החברה הנרכשת 14 מיליון דולר). ECtel מראש העין הייתה חברת פתרונות בתחום הפעילות של cVidya שלקוחותיה היו ספקיות תקשורת.

הרכישה האחרונה של אמדוקס היתה של חטיבת הבילינג של קומברס. אמדוקס הודיעה באפריל כי היא רוכשת את רוב נכסי היחידה העסקית בתחום המערכות לתמיכה עסקית (BSS) של קומברס תמורת כ-272 מיליון דולר במזומן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker