בקרוב: פנייה למס הכנסה וביטוח לאומי גם באמצעות האי-מייל

ועדת השרים צפויה לאשר מחר הצעת חוק המחייבת את משרדי הממשלה לפרסם את האי-מייל כאמצעי תקשורת יחיד עם האזרח כחלופה לשירות הפקס

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

ועדת השרים צפויה לאשר מחר (א') הצעת חוק המחייבת את משרדי הממשלה לפרסם את האי-מייל כאמצעי תקשורת עם האזרח כחלופה לשירות הפקס. ההצעה מוגשת על ידי משרד ראש הממשלה והשרה לשיוון חברתי גילה גמליאל, שבמסגרת חלוקת התיקים קיבלה אחריות גם על מטה ישראל דיגיטלית.

כפי שנכתב ב-TheMarker בעבר, המדינה מתקשה להיגמל משימוש בפקס, וגופים רבים אינם מפרסמים כלל כתובת דואר אלקטרוני, או עושים זאת לעתים רחוקות, אף שזו דרך התקשורת המועדפת על האזרחים בהפרש ניכר.

ח"כ גילה גמליאל, השרה לשיוויון חברתי, מגדרי, מיעוטים, וקידום צעירים וגימלאים
גילה גמליאל

על פי ההצעה, "יש להנחות את כל משרדי הממשלה ויחידות הסמך לאפשר, בכפוף לכל דין, לכל אדם הפונה ו/או מבקש להמציא להם מסמכים, בכל נושא לגביו הם מאפשרים לפנות או להמציא מסמכים במאצעות הפקס - לעשות כן גם באמצעות כלי דיגטלי (הכוונה לדוא"ל, א"ז) וזאת בנוסף לשמירת האפשרויות לפנייה באמצעים הנהוגים כיום". נכתב כי שליחה באמצעות אי-מייל תטופל ממש כאילו היא נשלחה ממכשיר פקס (!).

מבחינת לוח הזמנים לרפורמה - רשות התקשוב תרכז את כתובת המייל בתוף 60 יום ממועד ההחלטה, ובתוך 120 יום היא תפורסם, לצד מספר הפקס, גם אמצעי פנייה דיגיטלי, וזה כולל צירוף קבצים.

נעוד נכתב כי: "במסגרת היישום של החלטה זו יתנו כל הגומרים הרלוונטיים את דעתם לשיקולים של צמצום הנטל הבירוקרטי, שיפור השירות לאזרח וזאת תוך שימת דגש על פשוטת, נוחות וזמינות השימוש, אבטחת מידע, הגנה על פרטיות מידע אישי, יעילות וחסכון ממשלתיים ואיכות הסביבה בהיבטי צמצום השימוש בנייר".

יאיר פראנק, ראש רשות התקשוב במשרד ראש הממשלה מסר כי: "ברשות התקשוב הממשלתי אנו פועלים למען שיפור השירות לאזרח ומפתחים שירותים מקוונים המותאמים להפעלה מכל מקום ובכל זמן, החוסכים כסף וזמן יקר לאזרח ולמשק. לפיכך אנו נפעל ליישום החלטת ממשלה חשובה זו, שמקורה ביוזמתו של המשנה למנכ"ל משרד ראש הממשלה מר יוסי קטריבס ובשיתוף המיזם "ישראל דיגיטלית", לשם יצירת מענה דיגיטלי להעברת מידע מהאזרחים למשרדים ובחזרה בקרב כל המשרדים הממשלתיים ואף נגבש המלצות בעניין הכלי הדיגיטלי המאובטח, הפשוט והנוח ביותר לשימוש לאזרח וזאת לשם מתן מענה אידאלי למטרה חשובה זו".

כמו כן הוחלט כי משרדי הממשלה ויחידות הסמך יעבירו לרשות התקשוב הממשלתי שבמשרד ראש הממשלה את כלל פרטי דרכי ההתקשרות עימם, לרבות פרטי הכלי הדיגיטלי, וזאת לצורך פרסומם לציבור באופן מרוכז באתר הממשלתי האחוד, אתר gov.il החדש.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום