הולך הביתה: מנכ"ל מיזם הסיבים IBC דני לאובר פורש

IBC נמצאת באיחור של בערך שנתיים מול התוכניות המקוריות של הפרישה שלה, הנוכחות של החברה בשוק דלה והמצטרפים מועטים

אמיתי זיו
אמיתי זיו

דני לאובר, מנכ"ל חברת UNLIMITED, הודיע הבוקר לדירקטוריון החברה על כוונתו לפרוש מתפקידו. הודעתו של לאובר התקבלה לאחר שהוביל את UNLIMITED כמעט מיום הקמתה ולאחר שהביא לאישור התוכנית העסקית החדשה בשבוע שעבר. הוא הסביר את החלטתו זו עקב רצונו לחזור לפעילות בינ"ל. הוא ימשיך לשמש כמנכ"ל חברת ויה-אירופה ישראל, בעלת השליטה ב-UNLIMITED. טרם נקבע מי יחליפו.

לאובר, במידה רבה, משלם בראשו על מצב החברה. IBC נמצאת באיחור של בערך שנתיים מול התוכניות המקוריות של הפרישה שלה, הנוכחות של החברה בשוק דלה והמצטרפים מועטים. עקב כך, תזרים החברה בכי רע והיא לא תצליח לסיים את 2016 ללא הזרמת הון משמעותית מצב בעלי המניות.

מנכ"ל חברת הסיבים, דני לאוברצילום: מוטי מילרוד

כמי שהוביל את בניית התכנית העסקית, לאובר התחייב להמשיך לתמוך בחברה ולסייע בגיוס המשאבים הדרושים למימושה. דורון כהן, יו"ר דירקטוריון UNLIMITED: "אני מודה לדני לאובר על תרומתו הרבה לחברה, משלבי הקמתה ועד להשלמת התכנית העסקית החדשה".

כפי שפורסם בהרחבה ב-TheMarker, החברה הציגה תוכנית הבראה ל-2016-17 שכוללת האצת קצב הפרישה אך היא תחייב את בעלי המניות להזרים מאות מיליוני שקלים נוספים למיזם בשנתיים הקרובות - ואין וודאות שהם יסכימו לכך. כחלק מהנסיון להוציא את החברה לדרך חדשה, הוחלט במשותף כי לאובר יפרוש וימונה למיזם מנכ"ל חדש.

דני לאובר, 50, נשוי + 2, בעל תואר ראשון במדעי המחשב מאוקספורד ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת בוסטון. לאובר כיהן בעברו בתפקיד בכיר בסיסקו, אח"כ מונה להיות נציג ויה אירופה בישראל, החברה שמחזיקה 30% ב-IBC. בספטמבר 2013 הוא מונה למנכ"ל זמני של החברה וחודש אח"כ לתפקיד מנכ"ל קבע.

מהחברה נמסר: "כמי שהוביל את בניית התכנית העסקית, לאובר התחייב להמשיך לתמוך בחברה ולסייע בגיוס המשאבים הדרושים למימושה". דורון כהן, יו"ר דירקטוריון UNLIMITED אמר כי "אני מודה לדני לאובר על תרומתו הרבה לחברה, משלבי הקמתה ועד להשלמת התכנית העסקית החדשה".

תוכנית העבודה תלויה בהזרמת כסף מבעלי המניות

מיזם הסיבים אישר בשבוע שעבר בדירקטוריון תוכנית עבודה ל-2016-2017 שכוללת האצת הפרישה לבניינים עד ליעד של כיסוי 1,000 בניינים חדשים בחודש. כיום המיזם מכסה בסך הכל 2,000 בניינים מחוברים - שבהם יש כבר קופסה מותקנת בתחתית הבניין והדיירים יכולים לרכוש שירותים מהחברה. בסך הכל יש לחברה כ-3,500 לקוחות - כמות מזערית עד כדי חסרת משמעות ביחס לשוק של כ-2.2 מיליון חיבורי אינטרנט, וזאת למרות שמדובר בצורת התקשורת הטובה ביותר שקיימת.

תוכנית העבודה לשנים הקרובות והאצת הפרישה תלויה בהזרמת כסף מצד בעלי המניות, דבר שאין לגביו כל וודאות. IBC מתמודדת עם קושי שנוגע למגוון אינטרסים סותרים בין בעלי המניות של החברה אך גם עם קשיים בירוקרטיים כאשר ישנן רשויות מוניצפליות שמערימות קשיים על פרישת הסיבים, כמו למשל גבעתיים ורמת גן. תוכנית העבודה של החברה ל-2016 כוללת פרישה ל-15 ערים חדשות בנוסף לשבע הערים בהן כבר התחילה פרישה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker