למרות הקשיים: IBC רוצה לפרוש סיבים אופטיים ב-15 ערים נוספות

החברה, המציעה את תשתית האינטרנט Unlimited המבוססת על רשת הסיבים של חברת החשמל, רחוקה מאוד מהשגת היעד של 40 אלף מנויים שאותו הציגה ב-2013

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

על אף סכסוכים מרים בין בעלי המניות, ולמרות הספק לגבי יכולתה לסיים את 2016 בלי הזרמת מזומנים נוספת, בחברת IBC ממשיכים לפרוש סיבים לתשתית האינטרנט Unlimited, ומציגים תוכניות להתרחבות לערים רבות נוספות בהמשך השנה. 
חברת IBC מוחזקת על ידי חברת החשמל (40%), ויה אירופה (30%) וארבע משקיעות מיעוט המחזיקות ב–7.5% כל אחת. IBC הוקמה במטרה להיות תשתית האינטרנט השלישית בישראל, מלבד בזק ו–HOT. היא מתבססת על רשת הסיבים הקיימת של חברת החשמל ומספקת אינטרנט אולטרה־מהיר.

על אף מאמצי החברה, בסיס הלקוחות ונתח השוק שלה קטנים, והיא תתקשה לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה ל–2016 בלי שינוי בעלות, הזרמת הון או חבל הצלה מהמדינה.

על פי התוכניות שמציגה IBC, בשנה הקרובה תגיע פרישת הסיבים לשכונות ורחובות מסוימים בערים הבאות: קרית מוצקין, חיפה וקרית חיים, ראשון לציון, פתח תקוה, רחובות, ירושלים, אשדוד, אשקלון, גני תקוה, קרית אונו, הוד השרון, חולון והרצליה.בנוסף לערים אלה, תפרוש IBC סיבים לשכונות בתהליך בנייה בראש העין ובחריש החדשה. תשתית סיבים נפרשה 
באחרונה באזור שכונת פארק צמרת 
בתל אביב.

פרישת הסיבים במיקומים אלה אמורה להשלים את המהלך שהחל בשנה שעברה, שבו פרשה IBC סיבים בערי השרון, תל אביב, רמת גן ובאר שבע. במגזר העסקי נכנסה החברה 
לקניוני ומשרדי עזריאלי, מגדל אלקטרה, אזור פארק עתידים ורמת החיל בתל אביב, וכן במת"מ בחיפה.

בנוסף, השיקה החברה מבצע "שכן מביא שכן", שבו היא מעניקה שדרוג בחינם למהירות גלישה של 200 מגה־ביט לשנייה לכל לקוח קיים בחברה שיצרף משתמש נוסף לשירותיה.

מ–IBC נמסר כי "בכל עיר ובכל שכונה שבה אנו פורשים את הרשת, אנו מבצעים מהפכה של ממש שבה מתאפשר לתושבים להתנתק מהאינטרנט הישן שלהם ולעבור לאינטרנט ללא גבולות. גם ב–2016 נמשיך להביא את מהפכת האינטרנט לאזורים נרחבים בישראל. נפעל להרחיב את הפרישה בערים ולצרף אליה ערים חדשות".

IBC נמצאת בתקופה מכריעה. על פי התוכנית העסקית המקורית, שהציגה החברה לבעלי המניות עם קבלת הרישיון ביולי 2013, היא היתה אמורה לסיים את 2015 עם 15 אלף בניינים מחוברים לתשתית 
וכ–40 אלף לקוחות.

בפועל, מצבה רחוק מכך ולחברה יש אלפי לקוחות בודדים בלבד. קצב ההתקדמות, כמו גם בעיות בהנהלה וסביב ספקים, מובילים לאי־הסכמות נרחבות בקרב בעלי המניות, שלא מעוניינים להמשיך ולשפוך כסף 
על המיזם.

באחרונה גייסה IBC סמנכ"ל כספים חדש ובנתה תוכנית עסקית מעודכנת, הכוללת הפחתת עלויות ויעדים עסקיים חדשים. ההנהלה תציג למועצת המנהלים את התוכנית החדשה ב–6 בינואר הקרוב, ותדרוש ככל הנראה הזרמת כספים נוספת מבעלי המניות.

בתוך כך, בבזק לא יושבים בחיבוק ידיים: החברה פורשת סיבים משלה לבניינים בקצב מהיר, ולפי מצגת של החברה האם BCOM, בזק הגיעה כבר לכ–1.3 מיליון בתי אב בישראל.

עם זאת, בזק עוד לא הפעילה את רשת הסיבים שפרשה, משום שהיא ממתינה להבשלה של הטכנולוגיה המחברת בין הסיב בתחתית הבניין לזוג כבלי הנחושת שמגיעים עד הדירה - טכנולוגיה המכונה G.Fast.

הפעלת רשת הסיבים של בזק צפויה לקרות בחציון השני של 2016, ואז תוכל בזק לצרף מספר גדול מאוד של מנויים לרשת הסיבים בתוך זמן קצר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker