רוצה להיות אמאזון: בזק תאפשר הורדת ספרים דיגיטליים ללא הגבלה

החברה חתמה חוזה עם מיזם הספרים "עברית" מבית ידיעות אחרונות ■ לקוחות שירצו להינות מההטבה יצטרכו לפתוח חשבון ב-Bcloud, שירות הענן של בזק

אמיתי זיו

אחרי שהשיקה שירותי ענן, כעת בזק נכנסת גם לתחום הספרים הדיגיטליים לאחר שהודיעה היום על מהלך משמעותי גדול שלה בתחום הדיגיטל. החברה חתמה חוזה עם מיזם הספרים "עברית" מבית ידיעות אחרונות, שהוא מיזם הספרים הדיגיטליים הגדול במדינה. במסגרת ההסכם, לקוחות בזק באינטרנט יוכלו להוריד ללא הגבלה, למשך שנה, ספרים דיגיטלים מ"עברית".

הספרים החדשים יוחרגו מההמבצע כיוון שעדיין חל עליהם חוק הסופרים למשך 18 חודשים מיום הוצאתם. לקוחות שירצו להינות מההטבה יצטרכו לפתוח חשבון ב-Bcloud, שירות הענן של בזק - שגם הוא ניתן בחינם ללקוחות החברה.

אבל לכולם בכיתה יש אייפדצילום: בלומברג

בזק מנסה לאורך שנים לשמר לקוחות אינטרנט באמצעות שירותי ערך מוסף. ב-2013 השיקה החברה את שירות הענן Bcloud שהוא כאמור חינמי אבל גם ללא הגבלת נפח. אחר כך פתחה בזק עבור לקחות האינטרנט שלה את שירות המוזיקה Musix של פלאפון. כעת, כאמור, החברה מעניקה ספרים דיגיטליים בחינם.

בזק חקרה את נושא הספרים הדיגטליים בשנה האחרונה כחלק ממחקר הדיגיטל שיוצג במלואו בכנס הדיגיטל של TheMarker שיערך בשבוע הבא.

ספרים דיגיטליים

להלן כמה מהמצאצים: הישראלי הממוצע קורא 12.2 ספרים בשנה. כ-49.6% מהישראלים מעדיפים לקרוא במיטה, לפני השינה ו-59.3% עושים זאת בסופי שבוע. 31.9% מהישראלים לוקחים איתם ספר לחופשה. עוד עולה כי קיימת מוכנות ציבורית רבה למעבר לקריאת ספרים דיגיטליים.

הרוב המכריע של הקוראים מעדיף קריאת ספרים מודפסים. 78.9% מעדיפים את הדרך המסורתית, זאת לעומת 2.5% בלבד אשר קוראים רק ספרים דיגיטליים ו-18.6% אשר קוראים גם ספרים דיגיטליים וגם ספרים מודפסים. בסה"כ הצהירו 21% מהקוראים כי הם קוראים ספרים דיגיטליים. מבין אלה שמעדיפים ספרים דיגיטליים, הצהירו 34% כי הם מעדיפים זאת בגלל הזמינות והנגישות בכל מקום ובכל מצב, 28% ציינו שדרך זו נוחה יותר, 11.5% אמרו כי הקומפקטיות היא הסיב להעדפה ו-10.7% ציינו את המחיר הנמוך יותר כסיבה להעדפת הספר הדיגיטלי.

כאשר נשאלו המשתתפים בסקר באיזו מידה היו רוצים להשתמש באפליקציית ספרים אשר תציע מגוון גדול מאוד של ספרים בתחומים שונים (כולל ספרי הילדים), בחינם וללא הגבלה של כמות הספרים, השיבו 52.2% מהמשתתפים שהם בטוחים שישתמשו באפליקציה או חושבים שיעשו זאת.

אילן סיגל, מ"מ סמנכ"ל שיווק בזק: "זהו מהלך חדשני שיאיץ את המעבר לקריאת ספרים דיגיטליים, תחום הנוחל הצלחה גדולה בעולם ושינה באופן מהותי את שוק הספרים ואת דרך צריכתם. למרות שאנו רואים עצמנו כ'עם הספר' ונחשבים למהירים בכל מה שקשור לאימוץ טכנולוגיות, המהפכה הדיגיטלית בתחום עדיין לא תפסה תאוצה בישראל. באמצעות המהלך של בזק ננגיש בקלות ובחינם אלפי ספרים לציבור הישראלי ונשבור את החסמים שמנעו מהמהפכה הזאת להתרחש. ההטבה שאנחנו מעניקים נובעת מתוך תפישה לפיה חוויית האינטרנט צריכה להיות שלמה, כוללת ומקיפה".

גיא בן נון, מנהל "עברית" מוסר: "'עברית' מובילה את מהפיכת הקריאה הדיגיטלית בישראל ומידי יום עוד ועוד קוראים מכירים ביתרונות הדיגיטל על פני המודפס. בשנה שעברה הושקה אפליקציית הסמארטפונים של "עברית", מהלך שהנגיש אף יותר את "מדף הספרים" וכיום כל אחד יכול לקרוא בקלות בעת נסיעה באוטובוס, המתנה לרופא, טיסה וכו'. לראשונה אנו מציעים שירות השאלת ספרים, מהלך שיאפשר הן לקוראים והן לסופרים חשיפה מלאה של אלפי ספרים ממגוון קטגוריות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker