משרד התקשורת מאיים לחלט ערבויות מגולן טלקום בעשרות מיליוני שקלים

הסיבה: פירוק רשת הסלולר ואי עמידה בהיקף הפריסה של האנטנות הסלולרית ■ במקביל, מתעלם משרד התקשורת מהפרות של שתי חברות התקשורת הגדולות בשוק: בזק ו-HOT

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משרד התקשורת החל לפעול כנגד גולן טלקום. המשרד החל בהליכי "פיקוח ואכיפה" כששלח לגולן טלקום מכתב התראה לפני נקיטת הליכים עקב הפרה מהותית של תנאי הרישיון שלה: פירוק רשת הסלולר ואי עמידה בהיקף הפריסה של האנטנות הסלולרית.

גולן צריך להגיע לנקודת הבדיקה, 1 בינואר, עם רשת עצמאית שמכסה כ-40% מתושבי המדינה והיקפה מאות אתרים סלולרים. אלא שגולן החליטה לפרק את הרשת העצמאית שלה, וכעת יש לה כ-70 אתרים בסך הכל ברחבי המדינה, ואת שאר הכיסוי היא משיגה באמצעות "רכיבה" על רשת סלקום.

מיכאל גולןצילום: אייל טואג

משרד התקשורת לא ציין במכתב ההתראה סכום אך בידיו ערבות של גולן על סך 80 מיליון שקל, כך שהקנס יכול להיות משמעותי וחריג. בדרך כלל, מפעיל המשרד עיצומים כספיים בהיקפים של מאות אלפי שקלים בלבד. בשבועות הקרובים המשרד יבצע בדיקה מקיפה של היקף ההפרה לפני שיקבע האם וכמה לחלט ערבויות לגולן, והחברה תהיה זכאית להליך שימוע.

ההחלטה של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, לפעול - מתבקשת לאור ההפרה החמורה של גולן שנמשכת מעל שנתיים ושמשרד התקשורת העדיף להעלים ממנה עין עד כה. מה שמעט חורה הוא שהמשרד ממשיך להתעלם, לפחות בשלב זה, מהפרות דומות של שתי חברות התקשורת הגדולות בשוק: בזק, שמפרה את תנאי הרישיון לעניין מכירת טלפוניה לחברות המתחרות כבר 8 חודשים ו-HOT, שמפירה את חובת הפריסה שלה בכל יישוב בישראל. נקודת הבדיקה שנקבעה ל-HOT היא רק בנובמבר 2016 אך נסיון העבר מוכיח כי אין לחכות לשנייה האחרונה במקרים כאלו.

ממשרד התקשורת נמסר: "המשרד החל בהליכי פיקוח ואכיפה. נשלח מכתב התראה על חילוט הערבות בגין ההפרה  מאז 2014 של פירוק רשת הדור השלישי. גולן יזכה לשימוע ונתנה לו אפשרות של  לתיקון ההפרה עד 31 בינואר 2016".

מגולן טלקום לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker