עוד עסקת בעלי עניין בבזק: החלה לרכוש ראוטרים מיורוקום של אלוביץ'

לאחרונה דיווחה בזק לבורסה על עסקת בעלי עניין משמעותית - החברה הבת yes חתמה חוזה לרכוש ממירים חדשים מחברת ADB

אמיתי זיו
אמיתי זיו

עסקת בעלי עניין חדשה בבזק: החברה החלה לרכוש ראוטרים של המותג Vtech מהונג קונג שמשווק בישראל על ידי יורוקום של בעלי בזק, שאול אלוביץ'.

עסקות בעלי עניין הן דבר שכיח בקבוצת בזק. רק לאחרונה דיווחה בזק לבורסה על עסקת בעלי עניין משמעותית - החברה הבת yes חתמה חוזה לרכוש ממירים חדשים מחברת ADB, אשר מיוצגת בישראל על ידי אלוביץ'. לבורסה דווחה על עסקה בהיקף 55 של מיליון שקל. עוד עסקת בעלי עניין ארוכת שנים בקבוצה היא שחברת yes רוכשת מקטעי לוויין מחברת חלל תקשורת, גם היא בבעלות אלוביץ'.

צילום: אייל טואג

בזק העבירה את ההחלטה במוסדות המוסמכים בחברה, דירקטוריון וועדת ביקורת, אך לא דיווחה על עסקת בעלי העניין לבורסה מכיוון שמדובר בעסקה שאינה מהותית עבורה. החברהמשווקת כמות גדולה של ראוטרים, והיא המתקינה הגדולה ביותר בישראל של רשתות אלחוטיות. מלבד מוצרי Vtech, החברה מתקינה גם (ובעיקר), ראוטרים מבית D-Link.

בבזק מסבירים כי בחרו במוצרי Vtech בין היתר כי הם מתבססים על סט שבבים אחר מזה של D-Link (לנטק במקום ברודקום) מה שמאפשר לחברה גמישות יותר גדולה בהשקת מוצרים.

ליין הצעצועים של Vtech, נמצא כעת במרכזה של פרשיית אבטחה חמורה כאשר תמונות של ילדים שצולמו באמצעות הצעצועים "החכמים" נגנבו לאחר ששרתי החברה נפרצו, אך קו מוצרים זה אינו משווק על ידי יורוקום אלא על ידי יבואנית בשם פופיק-בייבי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker