בלעדי

המספרים של גט טקסי נחשפים: כמה שווה אפליקציית המוניות הישראלית

Gett, לשעבר גט טקסי, גייסה באחרונה לפי שווי של כ-600 מיליון דולר ומעוניינת לגייס חוב לפי שווי של 2 מיליארד דולר ■ וגם: מיהו המשקיע הפולני החדש בחברה?

ענבל אורפז

ההתחממות בזירת אפליקציות הנסיעות מגיעה גם לשוק הישראלי. הערכות השווי של השחקניות המרכזיות בתחום — ובייחוד של Uber האמריקאית, שגייסה באוגוסט הון לפי שווי של 51 מיליארד דולר — דוחפות גם את שאר השחקניות למעלה.

השווי הנוכחי של Gett (גט) הישראלית, שידועה בשמה הקודם, גט טקסי, הגיע במאי האחרון ל–575 מיליון דולר. מאז אוגוסט 2014 עלתה הערכת השווי של גט בכ-35%, לפי השווי שקיבלה ממשקיעים בסבבי הגיוס שביצעה מאז — כך לפי מידע שפורסם אתמול בדו"חות של הקרן השוודית Vostok New Ventures, שהשקיעה בגט. המידע נותן הצצה למספרים שמאחורי החברה, אשר אינה מפרסמת דו"חות פיננסיים.

שחר וייסר, גט טקסי
שחר וייסר, גט טקסיצילום: דניאל בר און

בתוך כך נודע ל–TheMarker כי גט נערכת לגיוס הון באמצעות חוב מבנקים, וכבר נמצאת במגעים עם גופים בישראל ובחו"ל. לפי הערכות בתעשייה, לפי שעה לא ידוע מה יהיה היקף ההשקעה. מגט לא נמסרה תגובה לידיעה.

באוגוסט 2014 דיווחה גט על גיוס של 150 מיליון דולר בסבב גיוס הון פרטי, שאמור היה להביא את סך ההשקעות בה ל-207 מיליון דולר. כמו כן, ב-2014 דווח כי החברה קיבלה התחייבויות לאותה השקעה, אך בפועל לא הועבר אליה מלוא הסכום.

הדיווח מאתמול חושף פרטים שעד כה לא היו ידועים לגבי הגיוס של אוגוסט 2014: מתוך סבב זה השקיעה Vostok השוודית 25 מיליון דולר — ששווים כעת 34 מיליון דולר. סבב הגיוס נעשה כהלוואה להמרה (Convertible loan), שבדצמבר האחרון הומרה להון מניות. כעת נודע כי במאי 2015 גייסה גט 20 מיליון דולר 
מ–MCI, משקיע פולני חדש. לפי סבב השקעה זה נקבע השווי הנוכחי של החברה — 575 מיליון דולר.

גט הוקמה ב–2010 על ידי שחר וייסר, שניהל בעבר את פעילות קומברס ברוסיה, ורועי מור. לפני סבב הגיוס באוגוסט, גייסה החברה 57 מיליון דולר מהיזמים עצמם ומאיל ההון לן בלווטניק.

מנכ"ל גט טקסי ישראל, מארק אוןצילום: עופר וקנין

לפי הדיווח של Vostok, גט מעריכה את השוק כולו במדינות שבהן היא פועלת ב-30 מיליארד דולר. נתח השוק של גט במדינות אלה נע בין 15% ל-30%, תלוי בסוג הפעילות — לקוחות עסקיים או פרטיים. כיום פועלת גט ב-30 ערים בעולם, הבולטות שבהן מוסקבה, סנט פטרסבורג, תל אביב, לונדון וניו יורק — שהיא השוק הצומח ביותר של החברה. לגט יש 2,000 לקוחות עסקיים.

בדיווח הקרן נטען כי הפעילות של גט מייחדת אותה מזו של אובר, שאינה פונה ללקוחות עסקיים. "אף שכיום הפעילות של גט קטנה יותר במונחים של הכנסות, השוק התאגידי מציע פוטנציאל רווחיות גבוה יותר והזדמנויות צמיחה עצומות".

בחודשים האחרונים הרחיבה גט את הפעילות שלה גם לשליחויות של שירותים לפי דרישה. "ההצעות החדשות האלה עדיין בשלב פיתוח, אבל בניתוח ראשוני הן נראות מבטיחות", נכתב בדיווח.

עוד דווח אתמול כי Ola, המתחרה של Uber בהודו, גייסה חצי מיליארד דולר לפי הערכת שווי של 5 מיליארד דולר, ובסך הכל 1.4 מיליארד דולר מאז הקמתה. בסבב השתתפו משקיעים פיננסיים גדולים כמו סופטבנק 
ו–DST Global של יורי מילנר, אך גם שחקנים בתחום כמו המתחרה הסינית של אובר, Didi Kuaidi, חברה פרטית עם אחת מהערכות השווי הגבוהות בעולם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker