בלעדי

אמדוקס רוכשת סטארט-אפ ישראלי עם 200 עובדים - בכ-30 מיליון דולר

החברה הנרכשת, cVidya, היתה שותפה עסקית וטכנולוגיות של אמדוקס במשך שנים, כעת היחסים הבשילו לעסקת רכישה ■ cVidya מספקת פתרונות בתחום הבטחת ההכנסה

ענבל אורפז
אמיר טייג

עוד עסקה בהיי-טק הישראלי. חברת אמדוקס רוכשת את cVidya מהרצליה בסכום של עד 30 מיליון דולר, כך נודע ל-TheMarker. החברות נמצאות במגעים מתקדמים לקראת חתימה על הסכם הרכישה. שתי החברות היו שותפות עסקיות וטכנולוגיות במשך שנים, כעת היחסים הבשילו לעסקת רכישה. cVidya מספקת פתרונות בתחום הבטחת ההכנסה (Revenue Assurance).

מבחינת המשקיעים מדובר במכירת חיסול, שכן ב-cVidya הושקעו לאורך השנים כ-24 מיליון דולר על ידי קרנות הון סיכון. סבב הגיוס האחרון עליו דיווחה החברה היה ב-2008 אז היא גייסה 12 מיליון דולר בהובלת באטרי ונצ'רס האמריקאית. בנוסף, החברה קיבלה קווי אשראי מקרן ויולה קרדיט (לשעבר פלנוס).

משרדי אמדוקס ברעננה
משרדי אמדוקס ברעננהצילום: עופר וקנין

חברת cVidya הוקמה בספטמבר 2000 על ידי אלון אגינסקי. החברה מעסיקה מעל ל-200 עובדים, רובם במשרדיה בהרצליה. לחברה כ-150 לקוחות והיא רווחית. לפי הערכות בתעשייה, בעלי המניות ב-cVidya לחצו למכור אותה לאחר שהשוק בו היא פועלת הגיע לתקרת זכוכית.

המשקיעות בחברה כוללות את הקרנות הישראליות סטייג' וואן, כרמל ונצ'רס. בנוסף השקיעו בה הקרנות הזרות באטרי ונצ'רס, Saints Capital ו-Hyperion.בדירקטוריון החברה חברים בין היתר שלמה דברת (ויולה), יובל כהן (סטייג' וואן) ורותי שמחה (פלנוס).

המוצרים של cVidya הםפתרונות בתחום הבטחת הכנסות, אימות נתונים וניטור מערכות לגביית עמלות בקרב חברות תקשורת. לאחר הרכישה תוכל אמדוקס למכור את המוצרים של cVidya ללקוחותיה שמשתייכים לאותו קהל. המוצרים של שתי החברות משלימים. בין שתי החברות התקיימו יחסים ארוכי שנים במסגרת שיתוף פעולה ביניהן, טכנולוגי ועסקי, אך גם היה מעבר של בכירים מאמדוקס שהפכו להיות מעורבים בתפקידים בכירים ב-cVidya.

ב-2009 רכשה cVidya את חברת ECtel שנסחרה בנאסד"ק בכ-21 מיליון דולר במזומן (בשעה שהיו בקופת החברה הנרכשת 14 מיליון דולר). ECtel מראש העין הייתה חברת פתרונות בתחום הפעילות של cVidya שלקוחותיה היו ספקיות תקשורת.

הרכישה האחרונה של אמדוקס היתה של חטיבת הבילינג של קומברס. אמדוקס הודיעה באפריל כי היא רוכשת את רוב נכסי היחידה העסקית בתחום המערכות לתמיכה עסקית (BSS) של קומברס תמורת כ-272 מיליון דולר במזומן.

מאמדוקס נמסר: "החברה אינה מגיבה לשמועות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker