הנה הדואר שלכם: אלפי חבילות תקועות בבית המיון

משרד התקשורת מבטיח שיפור עד ל-1 בינואר 2016 ומפנה אצבע מאשימה למשרד האוצר ■ משרד התקשורת: "משרד התקשורת רואה בחומרה רבה את העיכובים בחלוקת הדואר, ולאחרונה, אף הגברנו את הפיקוח והאכיפה"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

מחר יתקיים בוועדה לענייני ביקורת המדינה דיון בממצאים הקשים של מבקר המדינה לגבי דואר ישראל, בעיקר בהיבטי כח אדם - מספר העובדים ועלות ההעסקה.

לקראת הדיון, הוציא משרד התקשורת הודעה בה הוא מבקר את המצב בחברת הדואר, אך גם מצביע על תהליכי ההתייעלות שהחברה עוברת: "יודגש, כי בכל הקשור לחלוקת הדואר, נתקלת חברת הדואר בקשיים בעמידה ביעדים שהציב לה המשרד. משרד התקשורת רואה בחומרה רבה את העיכובים בחלוקת הדואר, ולאחרונה, אף הגברנו את הפיקוח והאכיפה על חברת הדואר, ואף לא היססנו להטיל עיצום כספי על החברה, כאשר נמצא שזו חרגה מתקני טיב השירות שנקבעו ברישיונה.

אלפי חבילות תקועות בבית המיון של חברת הדואר

"יחד עם זאת, בצורה זהירה, נוכחנו לראות, כי מאז נכנס לתפקיד, מנכ"ל חברת הדואר דני גולדשטיין, החברה נוקטת בצעדים לשיפור חלוקת הדואר על ידה, לרבות: שיפור הליכי מיון הדואר, תגבור מערך הדוורים בכלי רכב, קטנועים ואופניים חשמליים, וזאת תוך יישום תהליך הבראה קשה שממהלכו פרשו מהחברה מאות עובדים. לדאבוננו, השיפור אינו ניכר לעין בצורה משביעת רצון, אולם, אנו מאמינים כי אם המגמה תמשיך כך, השיפור ייראה לעין בזמן הקרוב.

"מיותר לציין, כי בכוונת משרדנו להמשיך בפעילות הפיקוח והאכיפה ההדוקה, במטרה להבטיח שירותי דואר איכותיים לציבור, כאשר הדרישה החד משמעית מהחברה היא כי לכל המאוחר עד ל-1 בינואר 2016 יושלמו הליכי השיפור וההתייעלות בחברה, כך שכלל הציבור בארץ יזכה לשירותי דואר איכותיים להם הוא זכאי".

במקביל, חושף המשרד כי "אלפי" חבילות תקועות בבית המיון המרכזי של חברת הדואר ואף מצרף תמונה שתוכיח זאת. אלא שהמשרד מצביע על כך שהאשמה נמצאת בכלל במכס, ובתת איוש של תקנים לבקרה של חבילות המגיעות מחו"ל.

דני גולדשטיין צילום: טס שפלן

כך נכתב: "בשולי הדברים, נציין כי בגלל עיכוב של אגף התקציבים באישור משרות נוספות לאגף המכס, מתעכבים בבית המיון המרכזי בתל אביב, אלפי חבילות מחו"ל. הדואר מפעיל שתי משמרות של עובדים למיון החבילות, ודורש שהאוצר יקצה תקנים לשם בדיקת החבילות על ידי אנשי המכס ללא עיכוב. נוצר מצב אבסורדי שעובדי המכס עובדים 4-5 שעות ביום ובעקבות זאת חבילות מתעכבות שבועות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker