עוד מתנה לבזק: פטור ממכרז לשירותי תמסורת לממשלה ב-51 מיליון שקל

מכרז התמסורת האחרון נערך בשנת 2005. בזק זכתה בו ומאז המדינה מאריכה שוב ושוב את האופציות שלה בהתקשרות עם החברה. המכרז הבא - בדצמבר 2015

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

מינהל הרכש הממשלתי פירסם היום הודעה על פטור ממכרז בהיקף גדול ובאישור החשבת הכללית. על פי הפרסום, בזק תמשיך לספק שירותי תמסורת (סיבים אופטים למשרדי הממשלה) במשך חצי שנה בעלות של 51 מיליון שקל, סכום חריג להתקשרות ללא מכרז.

מכרז התמסורת האחרון נערך בשנת 2005. בזק זכתה בו ומאז המדינה מאריכה שוב ושוב את האופציות שלה בהתקשרות עם החברה. כל זה אמור היה להסתיים עד ספטמבר הנוכחי והמדינה אמורה הייתה לצאת במכרז חדש, אך התמהמהה. כעת, צפוי מכרז חדש, אך מועד ההגשה בו היא דצמבר 2015. לכן, המדינה מאריכה את ההתקשרות עם בזק בהליך פטור ממכרז, עד מארס 2016 או עד שיבחר ספק אחר במכרז, המוקדם מבין השניים.

סיבים אופטים. פטור ממכרז לבזק

כל חברות התקשורת הגדולות - פרטנר, סלקום ו-HOT - בתחום התמסורת פעילות. המדינה נוטה להתקשר עם בזק בכל מה שקשור לשירותי קווי תמסורת וטלפוניה בגלל הפריסה הארצית המלאה של החברה, אך מכרזים אחרים מוכיחים כי ניתן להתקשר עם מספר ספקים בהתאם לאזורי הפריסה ובכך לחסוך כספי ציבור. HOT עתרה בעבר לבג"ץ בנושא הפטורים ממכרז לבזק וניצחה, וכך נכנסו עוד ספקיות תקשורת לממשלה.

ועדת הפטור קשרה בין מכרז התמסורת לבין הרפורמות בתקשורת הקווית: "...לא ניתן לפרסם מכרז חדש עד שתיווצר בהירות לגבי המהלכים הרגולטוריים של משרד התקשורת בתחום התקשורת הנייחת והשפעתם על המגזר העסקי”. לא ברור מה הקשר בין שירותי תמסורת לבין הרפורמה בפס הרחב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker