כנס DLD

שר הכלכלה של הולנד: "אסור להחרים את ישראל"

שר הכלכלה של הולנד אמר בכנס DLD כי חרם על ישראל רק יפגע במאמצי השלום. הוא שיבח את מגזר ההיי-טק במדינה וניסה להציג בפני היזמים שישבו בקהל את קלות עשיית העסקים במדינתו

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל פישר

על האף החום והלחות אורחים רבים הגיעו לישראל במסגרת כנס החדשנות DLD שנערך בתל אביב. הכנס משך סטארט-אפים רבים, וגם חברי ממשלה מהולנד ומצרפת שניסו לתאר את הצלחות מגזר הסטארט-אפ במדינות שלהם.

בשיחה בין הנק קאמפ, שר הכלכלה של הולנד, לבין איתן אבריאל, עורך מגזין TheMarker, אמר קאמפ: "אני חושב שישראל והולנד יכולות להשלים זו את זו. ישראל מצליחה מאוד בעולם וממוקמת במקום גבוה בכל המדדים. בכל העולם אפשר ללמוד מישראל. ישראל היא דוגמה, ואני שמח שיש לנו שיתוף פעולה עם הממשלות והחברות הישראליות".

הנק קאמפצילום: NurPhoto

בנוגע להבדלים התרבותיים בין המדינות, אמר קאמפ כי לדעתו לא קיימים הבדלים משמעותיים בין יזמים משתי המדינות – מה שעשוי להקל על אנשי עסקים ישראלים לנהל עסקים עם הולנדים.

"אם אתה מסתכל על ישראל, יש לה הרבה מהנדסים, בהולנד יש לנו ניסיון רב בלוגיסטיקה ובסחר. אם אתה רוצה להקים סטארט-אפ באירופה וצריך תמיכה בתחומים האלה, חיוני שתקים את העסק בהולנד".

בתשובה לשאלתו של אבריאל על המאמצים שבהם נוקטת הולנד כדי לתמוך בסטארט-אפים במדינה, השיב קאמפ כי "30% מבוגרי האוניברסיטאות הם יזמים ואנחנו מעודדים את זה. אנחנו עושים עסקים בכל העולם, ואם אתה עובד בהולנד, אתה יכול ליצור קשרים בכל העולם. בנוסף, הולנד היא חלק מהאיחוד האירופי וזה שוק ענק, אז לסטארט-אפים שפועלים בהולנד יש גישה לשוק הזה".

לפי קאמפ, ממשלתו מעניקה תמריצים ותמיכה לסטארט-אפים שקמים במדינה, כולל הנחות במסים.

בתשובה לשאלה, מה ישראלי צריך לעשות כדי לקבל תמיכה בהולנד, השיב קאמפ כי "הוא לא חייב להיות חברה רשומה בהולנד. קל להקים עסקים בהולנד, מערכת המסים מתעדפת עסקים חדשים, ממשלות מקומיות והממשלה הלאומית עובדים בשיתוף פעולה כדי לתמוך בחברות – ובעיקר סטארט-אפים.

קאמפ ענה בישירות לשאלות על תנועת ה-BDS שקוראת להחרים את ישראל, והתנגד לפעילות התנועה באופן נחרץ. "אני לא חושב שתנועת ה-BDS תגיע להיי-טק, ואני בכלל לא רוצה היא תפגע בישראל. אנחנו צריכים לפתור את הבעיות ביחד עם ישראל, אבל לא צריך להחרים אותה", אמר קאמפ באופן נחרץ.

מוקדם יותר היום השתתף גם שר הכלכלה, התעשייה והמגזר הדיגיטלי של צרפת, עמנואל מקרון, שהודה כי יש צורך להגדיל את השקיפות בכל מה שקשור להשקעות צרפת כדי למשוך למדינה אנשי עסקים נוספים. "אנחנו צריכים יותר שקיפות כדי למשוח יותר אנשים מצליחים שמוכנים לקחת סיכונים", אמר בתשובה לשאלה של היזם יוסי ורדי.

"אני מזמין אותך לארגן DLD בצרפת", אמר מקרון לוורדי. "אז אתה תראה את הדינאמיקה של האקוסיסטם בצרפת. אנחנו צריכים את האנרגיה שלך – כדי ללמוד איך להצליח ולקחת סיכונים, אז בוא נארגן DLD בצרפת", אמר בחיוך.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker