פלייטיקה רוכשת את אפליקצית הפוקר Big Blue Parrot של הישראלי גלעד אלמוג

זו הרכישה החמישית של פלייטיקה מאז הוקמה לפני 5 שנים ■ החברה מעסיקה 1,200 עובדים מתוכם 200 בישראל ■ הערכות: היקף העסקה מיליוני דולרים בודדים

אמיר טייג
אמיר טייג
אמיר טייג
אמיר טייג

פלייטיקה הישראלית ממשיכה להתרחב. החברה הודיעה הבוקר (יום ב') כי רכשה את חברת המשחקים הישראלית Big Blue Parrot של היזם והבעלים גלעד אלמוג. האפליקציה המרכזית של של החברה הנרכשת נקראת Poker Friends, המאפשרת יצירת משחק פוקר פרטי בין חברים. בחברה טוענים כי המשחק הורד חצי מיליון עד מיליון פעמים. לחברה אפליקציות עבור iOS ואנדרואיד. זו הרכישה החמישית שמבצעת פלייטיקה בתחום המשחקים החברתיים. בחברה הנרכשת השקיעו המשקיעים iAngels, חיים בלכר, גיגי לוי ורמי ליפמן.

"כחברת האינטרנט הגדולה בישראל, פלייטיקה שמה לעצמה למטרה לתמוך בתעשייה המקומית ולתת הזדמנות ליזמים ישראלים מוכשרים ופורצי דרך בתחום", אמר בתגובה לרכשיה רוברט אנטוקול, מייסד ומנכ"ל החברה. לא נמסר היקף העסקה, והערכות הן כי מדובר במיליוני דולרים בודדים.

רוברט אנטוקול, מנכ"ל פלייטיקהצילום: דודו בכר

גלעד אלמוג, בעלים ומייסד Big Blue Parrot: "אנחנו שמחים וגאים להצטרף לפלייטיקה, המובילה את התעשייה העולמית בתחומנו. אין לי ספק כי תחת כנפיה של פלייטיקה נצליח להביא את המשחק שלנו להישגים מרשימים בקנה מידה עולמי. חשוב לי להודות לצוות ולכל מי שליווה אותנו בשנים האחרונות".

פלייטיקה היא חברה צעירה יחסית שהוקמה לפני כחמש שנים ומאז צומחת בקצב גבוה. שמונה חודשים לאחר הקמת היא נמכרה לרשת בתי הקזינו האמריקאית סיזרס אנטרטיימנט, לפי שווי של 90-80 מיליון דולר בשלב הראשון (אז נמכרו 51% מהחברה). בשלב השני נמכרו ה-49% הנותרים לפי שווי חברה של 160 מיליון דולר.

בשנת 2014 היגוע המכירות של החברה מעל חצי מיליארד דולר, ובמחצית הראשונה של 2015 כבר רשמה הכנסות של 380 מיליון דולר. החברה מעסיקה כ-1,200 עובדים מתוכם כ-200 בישראל.

פלייטיקה מחזיקה ב-6 משחקים שונים על גבי 14 פלטפורמות. כיום משחקים במשחקי החברה כ-20 מיליון שחקנים בחודש ו-6 מיליון שחקנים ביום. החברה פועלת ברחבי העולם ופרושה בארה"ב, יפן, קנדה, ארגנטינה, אוקראינה, בלרוס, רומניה ורוסיה. מטה החברה וההנהלה נמצאים בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker