מקאן אריקסון תשקיע 15 מיליון דולר נוספים ב-TheTime של אילן שילוח

קבוצת הפרסום הגלובלית תגדיל את אחזקתה ב-TheTime ל-25% ■ הסכום ישמש להשקעה בסטארט־אפים ישראליים ■ במקביל הודיעה מטומי של שילוח וניר טרלובסקי על ירידה של 3% בהכנסותיה במחצית הראשונה של 2015; מאז ההנפקה נחתכה מנייתה ב-56%

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר טייג
אמיר טייג

מקאן אריקסון העולמית מגדילה את השקעתה בחברת ההשקעות TheTime של אילן שילוח: קבוצת הפרסום הגלובלית תזרים ל–TheTime עוד 10–15 מיליון דולר, שישמשו את החברה לביצוע השקעות נוספות בחברות אינטרנט וסטארט־אפים בישראל. מקאן כבר מחזיקה בכ–11% מחברת ההשקעות של שילוח, לאחר שהשקיעה בה כ–4 מיליון דולר ב–2012. בעקבות ההשקעה הנוספת יעלה חלקה של מקאן ל–25%–30% 
מ–TheTime, בהתאם להערכת השווי שתיקבע לחברה.

על פי גורמים המקורבים לעסקה, שוויה של TheTime נאמד ב–70–90 מיליון דולר. ההחלטה על ההשקעה התקבלה בשבוע שעבר, במהלכו ביקר בישראל יו"ר קבוצת מקאן העולמית, האריס דיימונד.

אילן שילוח, ניר טרלובסקי
אילן שילוח וניר טרלובסקי צילום: אייל טואג

TheTime היא חברת ההשקעות שדרכה מנהל אילן שילוח את מרבית הפעילות שלו בתחום ההשקעות בסטארט־אפים. בראש החברה עומד המנכ"ל, אורי ויינהבר. כיום מתחלקות האחזקות בחברה כך ששילוח, יו"ר מקאן אריקסון ישראל, מחזיק בכ–35%, שותפו ניר טרלובסקי ב–25%, מקאן העולמית ב–11%, יורוקום של שאול אלוביץ' ב–10% והמנכ"ל ויינהבר ב–7%. יתר המניות בחברה מוחזקות עלי ידי עובדים ושותפים קטנים נוספים. לאחר העסקה, יעלה חלקה של מקאן לכ-25%, וחלקם של יתר השותפים ידולל בהתאם. שילוח עשוי להצטרף להשקעה כדי לשמור על חלקו הנוכחי בחברה. העסקה כולה תושלם עד תום השנה.

עד כה ביצעה TheTime השקעות ראשוניות (Seed) בכ-30 חברות, שהבולטות הן פלייבאז של שאול אולמרט, טוקספייס של הזוג רוני ואורן פרנק והסטארט־אפ Redis Labs. החברה מבצעת השקעות באופן ישיר בחברות וכן באמצעות חממת המדען שאותה היא מנהלת. במקביל, TheTime מנהלת את הקרן FirstTime, אשר השלימה בתחילת אוגוסט גיוס של כ–60 מיליון דולר. מתוך סכום הגיוס, TheTime עצמה השקיעה כ–6 מיליון דולר. שוויה של TheTime נגזר בעיקר משווי אחזקותיה. "פורטפוליו החברות של TheTime מגלם פוטנציאל גדול לשינוי מהותי בעולם הניו-מדיה", אמר האריס דיאמונד, יו"ר מקאן אריקסון העולמי. עוד הוא ציין כי התרשם מאוד מהיזמים הישראלים שפגש במהלך ביקורו ומהאסטרטגיה של TheTime.

שילוח וטרלובסקי מחזיקים בנפרד גם במניות חברת הפרסום הדיגיטלי מטומי, שדיווחה בסוף השבוע שעבר על תוצאותיה הכספיות במחצית הראשונה של השנה. מטומי, המספקת פלטפורמת מסחר למפרסמים דיגיטליים, דיווחה כי הכנסותיה הסתכמו בכ-125 מיליון דולר - ירידה של כ–3.2% לעומת הכנסות הפרפורמה במחצית המקבילה אשתקד, המותאמות לרכישות שביצעה בשנה החולפת. הרווח הנקי - הרווח לפני מס כולל התאמות בגין רכישת Avenlo,Team Internet ו–MobFox - הסתכם בכ–2.5 מיליון דולר בהשוואה לכ–6.3 מיליון דולר במחצית המקבילה אשתקד.

עופר דרוקר, מנכ"ל מטומי, אמר כי "תעשיית הפרסום הדיגיטלי עוברת שינויים משמעותיים וכתוצאה מכך חווינו חציון ראשון מאתגר בתחום פעילות ה–display. אנו רואים מגמת שיפור משמעותית מחודש יוני, המשקפת, בין היתר, כמה מהפעולות שבהן נקטנו לארגון מחדש ומיקוד מחדש של חלקים מסוימים מהפעילות סביב מנועי הצמיחה האסטרטגיים שלנו. אנו חווים האצה משמעותית בפעילות המובייל, הווידאו ופעילויות מבוססות פרוגרמטיות משנה לשנה".

מטומי הונפקה בבורסת לונדון ביולי 2014 וגייסה כ-70 מיליון דולר. כיום נסחרת המניה במחיר הנמוך בכ-56% ממחיר ההנפקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker