מנכ"ל HOT עוזב אחרי שנה וחצי - המנכ"לית החדשה תקבל 60% משכרו

טל גרנות-גולדשטיין, המשנה למנכ"ל HOT וראש חטיבת הלקוחות, תחליף את אילן צחי שכיהן רק שנה וחצי בתפקיד ■ מענק הפרישה של צחי: מיליון שקל ■ HOT: "מסר של צניעות"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

חילופים זריזים בתפקיד מנכ"ל HOT. מנכ"ל החברה עוזב את החברה אחרי 5 שנים בקבוצה ושנה וחצי בלבד כמנכ"ל. במקומו של צחי, תמונה טל גרנות-גולדשטיין, המשמשת בתפקיד המשנה למנכ"ל החברה וראש חטיבת הלקוחות. צחי עוזב על רקע חילוקי דעות עם דירקטוריון החברה באשר לעתידה של החברה. לאחרונה סיים צחי להוביל מהלך שכפי הנראה לא היה לרוחו.

טל גרנות-גולדשטייןצילום: HOT

מדיווח החברה לבורסה על הסכם הפרישה של צחי מתברר כי אחרי שנה וחצי בחברה בלבד כמנכ"ל, הוא זכאי למענק פרישה של מיליון שקל, וכן ימשיך לקבל משכורת למשך עוד שנה בסכום של 100 אלף שקל, לפי תנאים סוציאליים.

לעומתו, גרנות גולדשטיין תקבל על פי הדיווח שכר השווה ל-60% משכרו של צחי: 60 אלף שקל ברוטו בחודש. כמו צחי, היא תהיה זכאית למענק שנתי השווה לשכר שנה מלא, וזאת בכפוף ליעדים שקבע הדירקטוריון. בעניין זה נמסר מ-HOT כי "קביעת השכר של גרנות גולדשטיין נועדה לשדר מסר של צניעות".

אילן צחי
אילן צחי, המנכ"ל שהולך הביתה אחרי שנה וחציצילום: אלי דסה

מ-HOT נמסר כי גרנות-גולדשטיין היא בעלת 10 שנות ניסיון בשוק התקשורת, בין השאר, בניהול מערכי מכירה, שירות ותמיכה. לפני תפקידה הנוכחי בחברה, היא שימשה בתפקיד מנכ"לית חברת האינטגרציה Entrypoint. טל שימשה גם בתפקיד סמנכ"לית משאבי אנוש וארגון שיטות בחברת 012 סמייל במשך חמש שנים, והייתה שותפה להליך מיזוג חברות  012 ואינטרנט זהב. לפני כן, שימשה גרנות כסמנכ"ל משאבי אנוש של חברת אינטרנט זהב וכמנהלת חטיבת המכירות של החברה במשך חמש שנים. 

פאטריס ג'יאמי, יו"ר HOT, אמר היום: "אני מבקש להודות לאילן על פועלו בקבוצה, לאילן היתה תרומה אישית משמעותית להצלחת החברה, לשגשוגה וקידום מטרותיה. אילן הוביל את מהפכת שיפור השירות ב-HOT ותהליכים מרכזיים בקבוצה בשוק מאתגר ביותר עם תחרות עזה. אני מבקש לאחל הצלחה לטל גרנות-גולדשטיין. יש לנו אמון מלא בטל ואנו משוכנעים כי בכישרונה היא תמשיך ותוביל את אחד השווקים החשובים לאלטיס להישגים. קבוצת אלטיס רואה חשיבות רבה בהבטחת שירות מצוין, טכנולוגיה מתקדמת וחדשנות ללקוחותיה".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ): "עצוב ומקומם שדירקטוריון הוט, כמו מובילים אחרים במגזר הפרטי בישראל, מנציחים את פערי השכר בין גברים לנשים. אין שום הצדקה שאישה שמכהנת כמנכל"ית חברה תרוויח סכום הנמוך מקודמה בתפקיד. אני קוראת לדירקטוריון הוט להסביר את ההחלטה. מן הראוי שחברה גדולה כמו הוט תוביל את המאבק לשיוויון מגדרי ולא תתמוך בהפליית השכר"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker