יאהו וקיבוץ רביבים משיקים תוכניות האצה חדשות ליזמי היי-טק

עבור יאהו זהו האקסלרטור הראשון שמקימה החברה בעולם. המדגרה, לעומת זאת, ישלב בין חיי הקיבוץ לאווירת הסטארט-אפ

ענבל אורפז
ענבל אורפז

האפשרויות הפתוחות בפני יזמים בתחילת דרכם הולכות וגדלות. היום נודע על פתיחת שני אקסלרטורים חדשים (תוכניות האצה) שנפתחו בישראל. הראשונה היא SigmaLabs, שהקימו חברת האינטרנט יאהו וקרן Entree Capital והשנייה היא תוכנית "המדגרה" שהוקמה בקיבוץ רביבים.

עבור יאהו זהו האקסלרטור הראשון שמקימה החברה בעולם. המדגרה, לעומת זאת, ישלב בין חיי הקיבוץ לאווירת הסטארט-אפ. האקסלרטורים החדשים מצטרפים למעל ל-40 שכבר פועלים והוקמו על ידי תאגידים בינלאומיים, קרנות הון סיכון, עמותות ועיריות.

האקסלרטור SigmaLabs הוא יוזמה של אביעד אייל ומרטין מושל מ-Entrée Capital. התוכנית מיועדת לחברות בתחומים ביג דאטה, פרסום נייטיב, וידיאו ופינטק. מנהל התוכנית הוא ערן בילסקי, גם הוא מהקרן. עוד תמכו בהקמת התוכנית הצוות המקומי של יאהו בישראל: לינת וגר, ראש חדשנות וקשרי סטארט-אפים ביאהו ישראל, יואל מארק, סגנית נשיא למחקר בEMEA וראש מעבדות יאהו בחיפה, ועידו יבלונקה, ראש יאהו תל אביב ולשעבר מנכ"ל חברת ClarityRay שיאהו רכשה ב-2014. יאהו רכשה בישראל שלושה סטארט-אפים עד היום.

בהודעה שפירסמה יאהו, הסבירה החברה שהיא מעריכה את הייחודיות של תעשיית ההיי-טק הישראלית ותתמוך בחברות המשתתפות בתוכנית יקבלו גישה למאגרי המידע של יאהו כדי שאלו יוכלו לבדוק את הטכנולוגיות שלהם בשטח. בנוסף, החברות יפגשו עם בכירי יאהו בישראל ובחו"ל ויקבלו מהם ליווי אישי. בנוסף, החברות יקבלו ייעוץ משפטי ופיננסי, הרצאות ושעות משרד מקרנות הון סיכון וסדנאות עם יזמים.

המדגרהצילום: הדמיה: סטודיו Orchid

התוכנית הראשונה תפתח בספטמבר, תימשך ארבעה חודשים עד דצמבר ותערך בסמוך למשרדי יאהו במתחם הבורסה ברמת גן. בכל שנה צפויים להתקיים שני מחזורים של התוכנית שבכל אחד מהם ישתתפו 6-5 חברות. ההשתתפות בתוכנית היא במודל של Pay it forward. כלומר, לפי ראות עיניהם היזמים יחליטו האם להקצות ל-SigmaLabs מניות. מבוגרי התוכנית יצופה לתרום מזמנם וניסיונם בייעוץ לחברות הבאות שישתתפו בתוכנית. כמו כן, תועמדלרשות הסטארט-אפים האפשרות לקבל השקעה של 250 אלף דולר מקרן הון סיכון שזהותה עוד לא פורסמה (במודל שלconvertible note). גם בנק הפועלים יעמיד אפשרות להשקעה של החל מ-25 אלף דולר. מיקרוסופט תעניק לחברות חבילת תוכנות.

לינת וגר מסרה היום: "יאהו מעבדות בחיפה ומשרד המו"פ בתל-אביב עובדים על מוצרי הליבה של יאהו העולמית, ובהם יאהו מייל, ג'מיני, חיפוש, תשתיות וידאו ואבטחת פרסומות. בהינתן זאת, ליאהו יש עניין עצום בחדשנות הישראלית, בטכנולוגיות הישראליות ובכישרון הישראלי. אנו מקווים לספק למשתתפי האקסלרטור את כל ההכשרה, המנטורינג, הקשרים והמשאבים להם יזדקקו על מנת לבנות חברות מצליחות, ומאמינים ששותפות זו תייצר ערך משמעותי והזדמנויות אשר יועילו לתעשיית ההיי-טק הישראלית בכללותה."

בילסקי מסר: "החזון שלנו הינו להוביל את היזמים המוכשרים ביותר בדרכם לייסד חברות בעלות מובילות גלובאלית אשר תעצבנה את העתיד של תעשיית ההיי-טק".

סטארט-אפ בלול

הקיבוץ השיתופי ברמת הנגב רביבים הודיע היום על השקת "המדגרה" - תוכנית האצה לסטארט-אפים שנעשית במודל של פנימיה. כלומר, היזמים יגורו בקיבוץ במשך שלושה חודשים, הרחק מאיזורי ההיי-טק הטבעיים בהרצליה, רמת החייל, שדרות רוטשילד ודומיהם. בזמן הזה יוכלו היזמים להשתמש בשירותי הקיבוץ ויקבלו השקעה מהקיבוץ. המחזור הראשון של התוכנית יפתח באוקטובר. בקיבוץ רביבים פועלת תעשיית פלסטיק, שכוללת את החברות רבל, רביב ואורקל. לפי הודעה שפירסם הקיבוץ, לחברות מכירות שנתיות של מאות מיליוני דולרים.

לדברי דוד בן לולו, מנהל העסקים של הקיבוץ, מדובר במהלך טבעי שמסמן את כניסתה של התעשייה הקיבוצית לעולמות היזמות וההון סיכון: "תרומתה של התעשייה הקיבוצית המסורתית לכלכלה הישראלית ידועה ומהווה את אחד מקטרי הצמיחה של המשק המקומי. מבחינתנו מדובר במהלך סינרגטי לפעילות הקיימת של הקיבוץ, שהינו יזמי במהותו. אין לנו ספק שבעתיד נראה יותר ויותר קיבוצים שמשקיעים בסטארט-אפים או מקימים קרנות מתוך כוונה להפוך לשחקנים משמעותיים בתעשיית ההיי טק המקומית".

מייסדי התוכנית הם אלעד יאורי מקיבוץ ארז, לשעבר מנהל תחום חדשנות בקבוצת רוביקון, וליאון דוד, מקיבוץ רביבים, מומחה UI\UX. החברות המשתתפות בתוכנית יקבלו שירותי עיצוב ותכנון ממשק משתמש, בניית תוכנית עסקית, יעברו סדנאות, ילוו על ידי מנטורים וסיוע בגיוס הון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker