לא רק ווייז: FanZone הישראלית גייסה 5 מיליון דולר לאפליקציית נסיעות לאוהדים ולמופעים

החברה פועלת להיכנס לשווקים חדשים ומציגה שיתופי פעולה עם מכבי תל-אביב, מכבי חיפה, מועדוני ספורט בגרמניה ואנגליה ועם מארגני ההופעות של הבקסטריט-בויז ורובי וויליאמס

ענבל אורפז
ענבל אורפז

שבוע אחרי ההכרזה של וייז על השקת שירות שיתוף נסיעות בין עובדים בישראל, צעד נוסף בתחום. הסטארט-אפ הישראלי FanZone הודיע על השלמת סבב גיוס של 5 מיליון דולר לפלטפורמת שיתוף נסיעות שלו. החברה מתמקדת בתיאום בין נוסעים ונהגים בדרך לאירועי ספורט או מוזיקה.

החברה גייסה 5 מיליון דולר בהובלת קרן Olive Tree Ventures והמשקיעים הקודמים בחברה, בהם רון צוקרמן ואמיר גל אור. החברה תשתמש בהון שגייסה לפיתוח התשתיות בשווקים בהן היא כבר פועלת ולכניסה לשווקים חדשים. בסך הכל החברה גייסה עד היום 6.2 מיליון דולר, והיא בוגרת האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס. בסבב הסיד קיבלה החברה השקעה מהמדען הראשי ומחממת TheTime של אילן שילוח וניר טרלובסקי.

שילה, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל לשעבר וסטארט-אפיסט בהווה. הקים סטארט-אפ במיוחד עבור האוהדיםצילום: תומר אפלבאום

FanZone הוקמה ב-2014 על ידי אורי שילה ותומר קזז. החברה מעסיקה 20 עובדים, רובם בישראל. בעקבות גיוס ההון החברה תגייס עובדים נוספים, בעיקר למחלקת הפיתוח שלה. המודל העסקי של החברה מבוסס על גביית עמלות מסליקת ההעברות הכספיות על השירותים שהיא מציעה וחלוקת רווחים עם שותפיה המסחריים.

"שוק הארועים ההמוניים - בספורט, במוזיקה ובכלל - הנו עצום ומגוון, וכולל בתוכו צרכים רבים הן של הקהל המגיע והן של מארגני האירועים" אמר שילה. "החזון שלנו הוא לייצר פלטפורמה הכוללת מגוון רחב של שרותים ופתרונות סביב האירוע אשר יאפשרו הוזלת העלות הכוללת, הגעה נוחה ומהירה, והפיכת כל החווייה למהנה וכיפית בדומה לחוויית היארוע עצמו".

הפלטפורמה של FanZone אמורה לספק פתרונות לוגיסטיים ומסחריים למארגן האירוע וללוות את המגיעים לאירוע, החל מרגע רכישת הכרטיסים ועד ליום עצמו. שילה מסביר כי "הפתרון פותח לראשונה כדי לענות על הצורך של אוהדי כדורגל וכדורסל בפתרונות תחבורה ושרותים נוספים סביב הגעתם למשחקים, ובמקביל כדי לספק כלים למועדוני הכדורגל ולרשויות המוניציפליות להתמודד ביעילות ובהצלחה עם אירועים בפרופיל גבוה".

אוהדי מכבי תל אביב בכיכר רביןצילום: תומר אפלבאום

שילה הוסיף כי "בעקבות ההצלחה שוכפל הפתרון גם לעולם המוזיקה ומתרחב אט אט למגוון אירועים בתחומים נוספים". החברה יצרה רבע מיליון אינטראקציות עם אוהדים שחסכו, לטענת החברה, מעל למיליון שקל בהגעה למופעים ומשחקים.

לקוחות FanZone הם גופים המעורבים בהפקות אירועים, כולל מועדוני כדורגל וכדורסל, התאחדויות ספורט בינלאומיות, מפיקי אירועי מוזיקה, משרדי כרטיסים, רשויות מקומיות, גופי תחבורה וגופי ביטחון. החברה עובדת בין היתר עם משטרת ישראל, מועדוני הספורט שאלקה בגרמניה, פאוק סלוניקי ביוון, איפסוויץ', שפילד וברייטון באנגליה, נבחרת ישראל בכדורגל, מכבי חיפה (כדורגל וכדורסל) ומכבי ת"א (כדורגל וכדורסל). בנוסף עבדה החברה עם מארגני ההופעות של רובי וויליאמס, הבקסטריט בויז, וואן ריפבליק והזמר ארט גרפונקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker