בלנדר גייסה 5 מיליון דולר להלוואות אשראי בין אנשים מקרן בלאמברג

החברה עוד לא רווחית ושוויה מוערך בעשרות מיליוני דולרים ■ עד כה החברה גייסה כ-2 מיליון דולר מגיורא עופר ויעל גיט מקרן להב, אתי לנגרמן וקבוצת אביב

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

חברת בלנדר, שהקימה פלטפורמה אינטרנטית להלוואות בין אנשים פרטיים, הודיעה היום על השלמת סבב גיוס של 5 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן בלאמברג קפיטל. עד היום ניתנו באתר הלוואות בהיקף של כ-10 מיליון שקל מאז השקת השירות בנובמבר האחרון, כך נמסר מהחברה.


הלוואה ממוצעת נעה סביב סכומים של 15-20 אלף שקל והריבית השנתית הממוצעת היא כ-6% למלווים. החברה עוד לא רווחית ושוויה מוערך בעשרות מיליוני דולרים. עד כה החברה גייסה כ-2 מיליון דולר מגיורא עופר ויעל גיט מקרן להב, אתי לנגרמן (לשעבר מנכ"לית בנק המשכנתאות של דיסקונט) וקבוצת אביב.

מנכ"ל בלנדר, גל אביבצילום: סיון פרג

"הגיוס הנוכחי יסייע לנו בביסוס מעמדה של בלנדר בישראל ופתיחת שווקים חדשים במערב אירופה ובאמריקה הלטינית", מסר ד"ר גל אביב, מנכ"ל החברה. דיוויד בלאמברג, שותף מנהל בלמברג קפיטל מסר: "אנו עדים לצמיחת תחום ה–p2p והפיכתו לחלופה לגיטימית לשוק ההלוואות המסורתי במדינות רבות בעולם. כקרן השקענו בעבר בחברות אשראי B2B ו-B2C, marketplaces, ובחברות רבות אחרות בתחום האשראי והפינטק. אין ספק שבלנדר הישראלית מציגה מוצר ייחודי בתחום, המתבסס על טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך".

בלנדר הוקמה ב-2014 על ידי ד"ר גל אביב, בועז אביב וברק גור. החברה מעסיקה 30 עובדים, מתוכם 13 בישראל. בעקבות הגיוס החברה מתכוונת להתרחב במערב אירופה ובאמריקה הלטינית ולגייס עובדים נוספים, גם בישראל.

בלנדר אמורה לתווך בין מלווים ללווים במסלול "עוקף בנקים". הכוונה היא לאפשר לאנשים פרטיים ליטול דרך האתר הלוואות של עד 30 אלף שקל לתקופה של עד שלוש שנים בריבית של 4%–9%. החברה משתייכת לטרנד פלטפורמות ההלוואות (P2P Lending).

כדי למזער את הסיכון למלווים, האתר מפזר את כספם בין כמה לווים. אם לווה לא פורע הלוואה, בלנדר מתחייבת לנהל את הגבייה על חשבונה, לטובת המלווים אך היא אינה ערבה להחזר המלא של החוב. לצורך כך בלנדר הקימה קרן ביטחון, שכל מלווה נדרש להפריש אליה 0%–2% מסכום ההלוואות (תלוי ברמת הסיכון של הלווה).

מודל ההכנסות של בלנדר מבוסס על גביית עמלה של 1% מהמלווים ועמלה חד פעמית של 2% מהלווים. מדובר בעמלות גבוהות מאוד אם הלווה נוטל הלוואה לטווח קצר של כשנה אחת, אך מנגד זוהי עמלה סבירה יותר אם מדובר בהלוואה לשלוש שנים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker