סקויה ושלמה קרמר משקיעים 4 מיליון דולר בחברת אבטחת מידע ישראלית

סייפבריץ' פיתחה טכנולוגיה שתוקפת את מערכות המידע הארגוניות ומתריעה על 
מקומות שבהם החברה אינה מוגנת מפני המתקפות ■ החברה מעסיקה עשרה עובדים בישראל, ומתכננת לגייס 20 עובדים נוספים בשנה הקרובה

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

קרן ההון־סיכון המובילה מעמק הסיליקון, סקויה קפיטל, והיזם והמשקיע שלמה קרמר, חוברים להשקעה משותפת בחברת אבטחת מידע חדשה, סייפבריץ' (SafeBreach), שהוקמה על ידי קבוצה 
מנוסה בתחום.

סייפבריץ' נוסדה בספטמבר 2014 על ידי המנכ"ל גיא בז'רנו, שבתפקידו הקודם היה מנהל אבטחת המידע בחברת לייבפרסון, וסמנכ"ל הטכנולוגיות איציק קוטלר. עמית קליין, שבתפקידו הקודם היה סמנכ"ל טכנולוגיות בטראסטיר שנרכשה על ידי יבמ בכ–600 מיליון דולר, שגם בה השקיע קרמר, הצטרף לחברה כסמנכ"ל מחקר ואבטחת מידע.

סייפבריץ'

סקויה וקרמר הודיעו היום על השקעה של 4 מיליון דולר בחברה הצעירה, שמעסיקה עשרה עובדים בישראל ומתכננת לגייס בשנה הקרובה 20 עובדים נוספים, מחציתם למרכז הפיתוח בישראל שאותו מוביל סמנכ"ל הפיתוח, גדי ליפשיץ.

סייפרבריץ' פיתחה טכנולוגיה שתוקפת את מערכות המידע הארגוניות ומתריעה בפני מנהל המידע בארגון על המקומות שבהם החברה חשופה ולא מוגנת מפני ההתקפה על בסיס תוצאות הסימולציה. החברה משתמשת בתרחישים אמיתיים של אירועי אבטחת מידע ("משחקי מלחמה") שהתרחשו בעולם, ומתכננת תקיפות בעצמה לפי מחקר שהיא מבצעת. "היום רואים שבסוף ההתקפות מצליחות, לא משנה כמה כסף הארגונים משקיעים בהתגוננות. הפתרונות הקיימים לא נבחנים מול המציאות והארגונים תמיד מפספסים. סייפבריץ' מזהה את ההתקפה לפני שהתוקף מגיע", אמר בז'רנו. סייפבריץ' למעשה בודקת את היכולת של פתרונות האבטחה הקיימים בארגון להתמודד עם מתקפות ומתריעה בפני הארגון על שינויים נדרשים כדי להתאים את הפתרונות לסכנות שאליהן הוא חשוף.

קליין אחראי על יצירת בסיס הידע בחברה, שמתעדכן דרך קבע, בנוגע לטכניקות תקיפה ממקורות גלויים, קהילות סגורות של האקרים ומחקר עצמאי בתחום.

"כיום מנהל אבטחת המידע בארגון לא יודע כמה הוא באמת מוגן. הוא לא יכול לדעת בצורה אמיתית איזה פתרונות יעבדו בזמן אמת ואיזה לא", אמר גילי רענן, שותף בסקויה, שהצטרף לדירקטוריון החברה בעקבות ההשקעה. סקויה ליוותה את היזמים כבר משלב המצגת, והפגישה אותה עם לקוחות פוטנציאליים בשוק האמריקאי שעזרו בתכנון המוצר.

המידע בנוגע לתוצאות התקיפות מופיע בממשק, שבו ממליצה סייפבריץ' על פעולות שניתן לבצע כדי לפתור את החשיפה, בהתבסס על פתרונות אבטחת המידע הקיימים בארגון. כמו כן, ניתן להגיע מתוך המערכת למידע טכני. המידע שמספקת סייפבריץ' מאפשר למנהל אבטחת המידע בארגון להביא להנהלת החברה מידע בנוגע למידת הסיכון והחשיפה של הארגון לאירועי אבטחת מידע, כלומר מהן הדרכים שבהן ניתן לתקוף את הארגון או לגנוב ממנו מידע.

לדברי קרמר, "סייפבריץ' פיתחה פתרון חדשני לתחום ניהול סיכוני אבטחה ארגוניים. בעוד שוק אבטחת האיומים שופע בחדשנות בשנים האחרונות, תחום ניהול הסיכונים נמצא במצב סטטי יחסי. על החברה גם מעירה שוק רדום ואף מגדירה קטגוריה חדשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום