אפליקציית שיתוף הנסיעות של ווייז וגוגל עלתה לאוויר

ווייז מבהירים: הנהגים לא יהיו מועסקים שלנו, והכיסוי הביטוחי הרגיל מכסה גם את הנוסעים בשירות. "מטרת השירות היא חיסכון ולא יצירת מקור פרנסה"

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אפליקציית שיתוף הנסיעות החדשה של ווייז וגוגל עלתה לאוויר. חברת הניווט של גוגל פתחה להורדה את האפליקציה החדשה RideWith לבעלי מכשירי אנדרואיד הגרים באיזור המרכז. השירות החדש של ווייז נחשף היום בבוקר ב-TheMarker.

בעמוד ההפניה לאפליקציה החדשה מבהירים בווייז כי נהגי RideWith לא יהיו מועסקים על ידי Waze. "נהגי RideWith הם אנשים כמוך שמשתמשים ב-Waze בכדי להגיע לעבודה. RideWith הוא שיתוף פעולה קהילתי בין נהגים ונוסעים". באשר לאפשרות להפוך את שירות ההסעות המשותף של ווייז למקור פרנסה, מבהירים בווייז כי "המטרה היא חיסכון ולא פרנסה. בכל יום תקבלו הצעות לעד שתי נסיעות הנמצאות על נתיב הנסיעה הרגיל שלכם. התשלום על הנסיעה עוזר לכסות את הוצאות הדלק והוצאות הרכב השוטפות - והופך את הנסיעה היום-יומית לעבודה לחסכונית במיוחד".

צילום מסך של שירות ההסעות של ווייז - Waze carpool
Waze carpoolצילום: צילום מסך מאתר ווייז

שאלה נוספת היא לגבי הכיסוי הביטוחי של הנהג. "כמו כל נהג אחר, זו אחריותך לדאוג להיות מכוסה בכיסוי ביטוחי נאות. עם זאת, יתכן ותרצה לוודא שפוליסת הביטוח שברשותך מכסה מקרים ביטוחיים בעת הסעת שותפים לנסיעה", כותבים בווייז.

הפיילוט יתקיים בשלב הנוכחי רק בישראל ורק באזור גוש דן. אזורים נוספים ייפתחו לשירות ככל שיתפתח ביקוש של תושבי האיזור. בהתאם לתוצאות הפיילוט ולתובנות שתפיק החברה, ווייז צפויה להשיק את השירות בערים גדולים נוספות בעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker