בשורה משמחת לפיראטים: הוסרה החסימה לתוכנת פופקורן טיים

בית המשפט המחוזי הפך היום החלטה קודמת: "חסימה או סגירה של אתרי פופקורן לא תבטיח מניעה מוחלטת של האפשרות להוריד את התוכנה"

אמיתי זיו

רק באחרונה הצליחו חברות הטלוויזיה והתוכן הישראליות, באמצעות ארגון זיר”ה, להשיג צו זמני מבית המשפט לחסימת אתרים מהם ניתן להוריד את תוכנת פופקורן טיים - תוכנה המאפשרת צפייה פיראטית בסרטים וסדרות. היום הפך בית המשפט המחוזי את ההחלטה הקודמת.

“אתרים אלה, אשר יש להניח גלויים לכל, פועלים מזה זמן רב. בהתחשב בכך, נראה כי המבקשות השתהו בהגשת הבקשה, ובכך יש כדי לסתור את טענתן בדבר דחיפות הסעד הזמני המבוקש", נכתב בפסק הדין.

עוד מוסבר כי מכיוון שלא ניתן לאתר את כותב התוכנה, לא ניתן למנוע ממנו להמשיך ולפתוח אתרים חדשים להורדה שלה "ועל כן, חסימה או סגירה של אתרי פופקורן, לא תבטיח מניעה מוחלטת של האפשרות להוריד את התוכנה… יתרה מזאת, עולה שהגולשים מורידים את תוכנת פופקורן ומשלב זה אינם זקוקים עוד לאתר ממנו הורידו את התוכנה כדי לצפות בסרטים, גם לאחר מתן הסעד הזמני. במצב דברים זה נראה כי התועלת של הסעד הזמני המבוקש הינה מועטה אם בכלל.

בנוסף, המשיבה (בזק בינלאומי, א”ז) טוענת כי "חסימת אתרי פופקורן תצריך השקעת משאבים ותגרום לה נזק כלכלי ותדמיתי".

עוד נכתב: “...עותרות המבקשות לחייב את המשיבה לסגור או לחסום כל אתר נוסף שיפתח. בכך יש לחייב את המשיבה להקצות משאבים כדי לגלות אתרים נוספים ולמעשה לשמש צנזור מטעם המבקשות… בכלל חשבון יש להביא את גודלו הבלתי ידוע של קרחון חסימה זה העשוי להטביע את התחרות החופשית, את חופש הביטוי וכיוצא באילו… המחיר הערכי של הפיכת ספקיות האינטרנט למעין צנזור ברשות בית המשפט הוא מחיר שקול לפחות, אם לא כבד יותר, לפגיעה בזכות הקניין הרוחני".

יש לציין כי בזק בינלאומי הייתה התקיפה מבין ספקיות האינטרנט ונלחמה נגד החסימה. למעשה, שאר הספקיות הגיעו לפשרה מחוץ לבית המשפט בה הן הסכימו לחסימה קבועה וביקשו מבית המשפט שיכיר בפשרה זו כפסק דין, אך השופט בהליך, מגן אלטוביה, דחה גם בקשה זו. המבקשות יאלצו לשלם לבזק בינלאומי שכר טחרה ועורך דין של 40 אלף שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker