להדפיס אקזיט: EFI, שהקים אפי ארזי, רוכשת את מתן מדפסות דיגיטליות בכ-50 מיליון דולר

העסקה כוללת תשלום של 29 מיליון דולר במזומן לרכישת מניות החברה, 5 מיליון דולר לתשלום חוב של החברה ו-14 מיליון דולר שהופקדו בנאמנות

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

אקזיט לחברת מתן מדפסות דיגיטליות הוותיקה מראש העין. חברת הדפוס האמריקאית EFI, שהוקמה על ידי אפי ארזי, אחת מאבות ההיי-טק הישראלי ומייסד סאיטקס, הודיעה הלילה שרכשה את החברה הישראלית. סכום הרכישה הוא כ-50 מיליון דולר, מתוכם 29 מיליון דולר במזומן לרכישת מניות החברה, 5 מיליון דולר לתשלום חוב של החברה ו-14 מיליון דולר שהופקדו בנאמנות.

EFI, שמנוהלת על ידי הישראלי גיא גכט, נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-2 מיליארד דולר ו-70 עובדי מתן מדפסות דיגיטליות יצטרפו אליה. חברת מתן מייצרת מדפסות דיגיטליות לדפוס בפורמט צר עד רחב מאז שנת 1991. לפני כעשור החברה, שהוקמה על ידי רמי דוכובנה, החליפה ידיים ונרכשה על ידי קבוצת בעלי המניות הנוכחי. לאחר החלפת הבעלות, עברהמהפך ממדפסות טרמיות צרות לדפוס דיגיטלי מתקדם בהזרקת דיו בפורמט רחב מאוד (עד 5 מטר), בהובלת המנכ"ל חנן יוספי.

עלות מדפסות בפורמט רחב היא 500-250 אלף דולר, בהתאם לגודל ולרזולוציית ההדפסה. מתן מוכרת את המדפסות שלה, שנקראות מותג, באופן עצמאי ובאמצעות חברת פוג'יפילם שמפיצה אותן.

"יכולות המו"פ של מתן ירחיבו את ההאצה של EFI של חדשנות בהזרקת דיו", מסר גכט בהודעה לעיתונות. חנן יוסף, מנכ"ל מתן מסר: "לטכנולוגיה שלנו והכי חשוב, ללקוחות שלנו, מצפה עתיד מצוין עם EFI מבחינת התמיכה המתמשכת והחדשנות".

"יכולות המו"פ של מתן ירחיבו את ההאצה של EFI של חדשנות בהזרקת דיו", אמר היום גכט. חנן יוסף, מנכ"ל מתן מסר כי "לטכנולוגיה שלנו והכי חשוב, ללקוחות שלנו, מצפה עתיד מצוין עם EFI מבחינת התמיכה המתמשכת והחדשנות".

חברת EFI הוקמה ב-1988 על ידי ארזי, אבי תעשיית הדפוס הדיגיטלי. סאיטקס, אותה הקים, היתה לחברה הראשונה שפיתחה מכונות Computer To Plate, שאיפשרו המרה ממוכנת של קבצים דיגיטליים לגלופות דפוס ולאחת החברות הראשונות הישראליות שהגיעו לנאסד"ק.

המשקיעים המוקדמים מהקבוצה שרכשה את מתן מדפסות דיגיטליות קיבלו החזר של פי 5.5 על ההשקעה שלהם לאחר למעלה מעשור, כך נודע ל-TheMarker. המשקיעים העיקריים בחברה הם תעשייני הטקסטיל לשעבר, האחים נחום ואליעזר פלג, היזם והמשקיע יהושוע לוינברג, ממייסדי גילת, צביקה בירן, מחברת החיתום תום ואיכות, משפחת וולפסון הבריטית והקיבוצים שמיר ואורטל. יו"ר הקבוצה הוא שמואל ניר.

EFI יוצגה בעסקה על ידי עוה"ד ברי לבנפלד, בן סנדלר, אופיר לוי ואירה בורשטיין ממשרד יגאל ארנון ושות'. מתן יוצגה בעסקה על ידי אשוק צ'נדרשיקר ועידו צמח ממשרד גולדפרב זליגמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker