סאני יבואנית סמסונג סלולר תפטר 40 עובדים

מרבית המפוטרים הם עובדי המעבדה והמערך הלוגיסטי ■ החברה ממשיכה בתוכניתה לפתוח 10 סניפים חדשים עד תום השנה

אמיר טייג

סאני, יבואנית מכשירי הסלולר של סמסונג, ממשיכה להתכווץ. החברה החלה בימים האחרונים בהליך פיטורים של כ–40 מעובדיה על רקע איבוד הבלעדיות על יבוא מכשיר הסלולר של סמסונג לישראל. חלק מהעובדים שיפוטרו קיבלו כבר מכתבי פיטורים.

בחברה עבדו כ–240 עובדים לפני גל הפיטורים הנוכחי. עיקר הפיטורים יהיו בקרב עובדי המטה, המעבדה והלוגיסטיקה. כיום, מספרם של עובדי הלוגיסטיקה והמעבדה הוא כ–60. ברשת החנויות עובדים כ–110 עובדים. יתר העובדים הם אנשי מטה והנהלה.

מהחברה נמסר כי "סקיילקס־סאני תקשורת, יבואנית רשמית ומשווקת בישראל של מוצרי סלולר מתוצרת סמסונג, החליטה על ביצוע התאמות במבנה האירגוני והתפעולי לצורך התאמתו לתנאי השוק. במסגרת זו, בין היתר, ייפתחו מעבדות תיקונים בכל סניפי רשת החנויות. התאמות אלה מחייבות שינויים במערך כוח האדם של החברה, אך אנו בטוחים כי מהלך זה יחזק את החברה, ייעל את התהליכים ובעיקר ישפר את השירות ללקוחות".

במקביל לפיטורים, ממשיכה החברה בתוכנית, שעליה הודיעה לפני שלושה חודשים, לפתיחת עשר חנויות חדשות עד סוף 2015. חניות אלו יתווספו לעשר החנויות שהפעילה החברה בתחילת השנה. בין השאר, צפויה החברה לפתוח סניפי מכירות במודיעין, נצרת ואילת. מהלך זה מתרחש לנוכח רצונה של סאני להתחזק בשוק המקומי. החברה מתחרה מצד אחד בסמסונג עצמה - אשר משווקת ישירות את המכשירים לחברות הסלולר (ערוץ שעדיין מהווה 60% מהרכישות), ומהצד השני מתחרה סאני ברשתות סלולר אחרות. לפני כמה חודשים דיווחה רשת בסט מובייל כי תקים עוד 13 סניפים ב–2015.

מסוף שנות ה–90 ועד אמצע 2014 היתה סאני, שמוחזקת על ידי חברת סקיילקס, היבואנית הבלעדית של סמסונג סלולר לישראל. בעקבות הרחבת התחרות בתחום יבוא המכשירים, שינוי מדיניות סמסונג העולמית וכן החולשה הפיננסית של סקיילקס שלא הצליחה לעמוד בחבותיה, החליטה סמסונג העולמית לשלול מידי סאני את הבלעדיות והחלה לשווק בעצמה מכשירים בישראל ישירות לחברות הסלולר. במקביל החלה סמסונג העולמית למכור מכשירים סלולר גם ישירות למשווקים המקומיים בשוק הפתוח. סאני ספגה מכה קשה בעקבות החלטה זו של סמסונג, ונאלצה לשנות אסטרטגיה ולהתמקד במכירת מכשירים באמצעות חנויות סלולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker