אמיר טייג
אמיר טייג

ללא פרסום בשלב הנוכחי, החלה גולן טלקום את מאמצי השיווק של שירותי הטריפל שלה שאמורים להתחרות בבזק, HOT וסלקום. החברה עלתה לאוויר בימים האחרונים אתר לרישום מוקדם לשירות הטריפל שנקרא גולן בוקס. על פי עמוד הרישום, יכלול השירות טלפון ביתי, אינטרנט וטלוויזיה.

בשלב הנוכחי, חבילת הטריפל של גולן אינה כוללת שירותי סלולר. "בקרוב נהיה מוכנים ונוכל לחזור אליך בהצעה מהפכנית", נכתב עמוד, כאשר הסלוגן הפרסומי הוא "מספיק להיות פראייר גם בבית". מאז החלה רפומרת המשוק הסיטונאי על גבי תשתיות בזק באמצע חודש פברואר האחרון, ממתינים בחברות התקשורת לתגובתה של גולן טלקום לרפורמה. גולן העדיפה שלא להוביל את המפכה, כך שסלקום, פרטנר ואקספון השיקו שירותי אינטנרט לפניה.

הערכות הן כי גולן יאמץ את האסטרטגיה של חברת Free הצרפתית, כפי שעשה כאשר חדר לשוק הסלולר הישראלי לפני שלוש שנים. בחודש מארס האחרון השיקה הבחרה הצרפתית שירות טריפל ב–30 יורו לחודש, הכוללת שיחות טלפון ללא הגבלה בצרפת ובעוד 100 מדינות, אינטרנט ושירות טלוויזיה שכולל 200 ערוצים, ובהם 50 ערוצי HD, שירות VOD ועוד. השירות התבסס על ממיר שנקרא Freebox כולל שני חלקים. קופסה אחת מהווה את צומת התקשורת הביתי. היא מודם לחיבורי DSL או סיב אופטי וראוטר WiFi, ומכילה אף אנטנה סלולרית זעירה לשיפור הכיסוי בבית הלקוח (Femtocell). הקופסה השנייה היא ממיר לטלוויזיה. הממיר החדש של Free מיוחד בכך שהוא מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד, לעומת רוב הממירים בשוק, שהם מבוססי לינוקס.

מיכאל גולן במשרדי גולן טלקום בתל אביבצילום: אייל טואג

בנוסף, הממיר של Free בשידורי וידיאו באיכות 4K - רזולוציה צפופה פי 4 משידורי HD. נכון להיום, אין אף ממיר בשוק הישראלי שתומך בשידורי 4K. עוד תומך המוצר ב–Google Cast, תוכנה המאפשרת לצפות על מסך הטלווויזיה בתכנים מהסמארטפון והמחשב. הסמארטפון יכול לשמש גם כשלט רחוק של ה–Freebox. הערכות הן כי גולן ישיק רשמית את שירות בשבועות הקרובים.

צילום: אייל טואג
צילום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker