שביתה ראשונה בהיי-טק: עובדי קומברס פתחו בעיצומים על רקע העסקה עם טק מהינדרה

העובדים, שהתארגנו בהסתדרות לפני שלושה חודשים, החליטו על שיבושי עבודה - בעקבות המבוי הסתום שאליו נקלעו הדיונים שנועדו להסדיר את תנאיהם

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדי קומברס, שהתארגנו בהסתדרות לפני שלושה חודשים, פתחו היום (ב') בעיצומים. זה המקרה הראשון שבו עובדי חברת היי-טק פותחים בשיבושים. ועד העובדים בחברה הודיע למנכ"ל, שמוליק חכם, כי החליט על שיבושי עבודה על רקע המבוי הסתום שאליו נקלעו הדיונים שנועדו להסדיר את תנאי העבודה בחברה, לנוכח העסקה שנחתמה עם החברה ההודית - טק מהינדרה.

אתמול התכנסו עובדי קומברס לאסיפת מחאה במתחם החברה ברעננה, שבה מסרו להם חברי הוועד, בראשות עמיר בריגה, כי הצעד הראשון שיינקט הוא ניתוק מגע של העובדים עם הנהלת החברה בכל הקשור למימוש העסקה שנחתמה בין שתי החברות.

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בקומברס זמן קצר לאחר שעובדי החברה התאגדו במסגרתה. בעקבות זאת נפתח משא ומתן בינה לבין הנהלת החברה, בהשתתפות חברי הוועד, בנוגע לתנאי הקליטה של 270 עובדי מרכז המו"פ של קומברס, האמורים לעבור במסגרת העסקה לטק מהינדרה ההודית.

משרדי קומברס בישראלצילום: ניר קידר

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק שבמסגרת ההסתדרות, יקי חלוצי, אמר כי למרות שחלה התקדמות במשא ומתן בין הצדדים, וההסתדרות אף הביעה נכונות לעגן את ההבנות בהסכם עבודה קיבוצי, "ההסכם שהיה אמור להיכנס לתוקף ב-1 ביוני עדיין לא יצא אל הפועל, עקב ניסיון של קומברס וחברת הטכנולוגיה ההודית להשתמש בעובדים כקלף מיקוח". הוא הוסיף כי "לא ניתן יד למימוש העסקה מבלי שיוסדרו תנאי העבודה של עובדי קומברס וביטחונם התעסוקתי".

על פי ההסכם, טק מהינדרה תהיה האחראית לכל פעילות הפיתוח וההטמעה של טכנולוגיית קומברס - שתתמקד בשיווק, מכירות אסטרטגיה וניהול המוצרים. בנוסף לעובדים מישראל, קומברס תעביר עובדים גם ממרכזים בעולם לטק מהינדרה.

מהנהלת קומברס נמסר בתגובה: "אנו מצרים על התפתחות העניינים ומקווים לחידוש המשא המשא ומתן עם נציגות העובדים בקרוב. לא נחסוך במאמצים כדי לפתור את המחלוקות".

מטק הינדרה נמסר בתגובה: "אנו אכן מתכוונים לקלוט חלק מעיסוקיה של קומברס, לרבות כל העובדים הרלוונטיים לפעילותנו. טק מהינדרה עומדת מאחורי התחייבויותיה לקלוט את העובדים תוך שמירה על תנאי העסקתם כפי שהיו עד כה בקומברס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום