לקוחות פרטנר? |

כך תשפיע עליכם ההכרזה הדרמטית של אורנג' העולמית

למותג יש ערך, ודאי, אבל חברות כבר עברו מיתוג מחדש מבלי שהאדמה רעדה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו

חברת פראנס טלקום, בעלת המותג העולמי, הודיעה היום כי היא מעוניינת לסיים את חוזה השימוש של חברת פרטנר במותג שיש לה בישראל. ההודעה מנוסחת בלשון לא פוליטית ועל פי פראנס טלקום, החברה פשוט לא רוצה שחברות שאינן חלק מהתאגיד יעשו שימוש במותג אורנג'.

פרטנרצילום: דן קינן

מה יקרה עכשיו?

מוקדם לומר, צריך לקרוא עד הסוף את ההודעה של פראנס טלקום כדי לראות ששם כתוב שכל מהלך יעשה תחת הצמדות מוחלטת ללשון ההסכמים הקיימים. ההסכם הקיים, אנחנו זוכרים, מאשר לפרטנר להשתמש במותג אורנג' עד 2025. אז ייתכן ופשוט כלום לא יקרה. פראנס טלקום לא יכולה לשפוך טיפקס על כל הריבועים הכתומים בישראל.

ובכל זאת…

ייתכן, ואנחנו עוד לא יודעים את זה, שההסכם בין פראנס טלקום לפרטנר כולל גם אפשרות יציאה, שבירת חוזה וכדומה, שפראנס טלקום תרצה לממש, גם אם זה יעלה לה כסף.

ואז?

ואז פרטנר תקבל הרבה כסף, ותצטרך לבחור מותג חדש. היא תוכל לחבור למפעילה בין לאומית אחרת ולנסות לרכוש ממנה את זכות השימוש במותג, וודאפון למשל, או להמציא מותג חדש משלה, או להשתמש במותג שכבר בבעלותה: סמייל.

זו דרמה?

למותג יש ערך, ודאי, אבל חברות כבר עברו מיתוג מחדש מבלי שהאדמה רעדה. המקרה הכי מוכר מהשנים האחרונות היא שינוי המיתוג בתחום התה הקר מ-2012. החברה המרכזית למשקאות היתה צריכה בין לילה להיפרד מהמותג נסטי ולהתחיל לשווק את פיוז-טי.

היא עשתה את זה באופן שכמעט לא הורגש, לא על ידי הצרכן ולא במכירות שלה. פרטנר, אם תיאלץ, תוכל לעשות מהלך דומה. היא הצליחה למנף את המשבר האחרון ליח"צ חיובי, ותוכל לעשות זאת שבעתיים אם "האירופים" יכפו עלייה להחליף מיתוג.

מה עוד עשוי להשתנות?

האמת, לא הרבה. לפרטנר ישאר אותו בסיס לקוחות, עובדים, הסכמי נדידה בחו"ל וכדומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker