סערת החרם |

מניית פרטנר יורדת, המנכ"ל: "אורנג' רוצה שנוותר על המותג? שתשלם מאות מיליוני יורו"

מנכ"ל פרטנר שיגר הבוקר לעובדי החברה מכתב תגובה לדבריו של מנכ"ל אורנג': "נפעל בכל דרך בכדי לעצור את ההשתלחויות וההסתה"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

מניית פרטנר יורדת הבוקר בבורסה בתל אביב בעקבות דבריו של מנכ"ל אורנג', סטפן רישר. במקביל, שיגר הבוקר מנכ"ל פרטנר, חיים רומנו, שיגר מכתב לעובדיו והזהיר כי החברה הישראלית תתבע מאות מיליוני יורו.

איציק בנבנישתי, המנכ"ל הנכנס של פרטנר, עם עובדי החברה, היום

"פרטנרים יקרים, אנחנו בטוחים כי גם אתם נדהמתם אמש מאמירתו הפוגענית והמסיתה של סטפן רישר, האיש העומד בראש חברת פראנס טלקום אשר נאמרה במסיבת עיתונאים בקהיר ולפיה, לו היה יכול היה מפסיק את ההתקשרות עם פרטנר ישראל", כתב רומנו. "חברת פרטנר נמצאת בבעלות אחד מהתומכים הנלהבים והמחויבים ביותר למדינת ישראל, חיים סבן, אשר אמש הצהיר לתקשורת: 'אני גאה להיות בעל השליטה בפרטנר, איומים לא ירתיעו אותי'. אנחנו רוצים להזכיר לכולם כי אנחנו חברה ישראלית, המעסיקה ישראלים, יהודים וערבים, נשים וגברים, חרדים וחילונים, ללא הבדלי דת גזע ומין. אנחנו משרתים נאמנה את כל הציבור במדינת ישראל ללא אפליה או אבחנה כלשהי.

"המותג מצוי ברשותנו יותר מ-17 שנה בו השקענו ובו הטמענו את ערכינו. ערכי שוויוניות, מעורבות, אהבת הזולת, אכפתיות ונתינה. מותג המצוי בידינו יותר שנים מאשר בפראנס טלקום. אנחנו רוצים לעדכנכם, כי היום יצא מכתב חריף לבכירי ובעלי פראנס טלקום הצרפתית אשר טוען להפרה ופגיעה במותג Orange ישראל ובו נתבע זכויותינו. אנו אף קוראים למנכ"ל פראנס טלקום: אם ברצונך שנוותר על המותג בישראל, תתכבד ותשלם את מאות מיליוני היורו אשר השקענו בו במהלך השנים בעמל רב. מתשלום זה אנחנו נשקיע בלקוחותינו, בבניין ארצנו ובאזרחי מדינת ישראל.

"במהלך היממה האחרונה, פנו אלינו רבבות מכל קשת החברה הישראלית, הנמנים עם לקוחותינו ומקרב הציבור הרחב אשר ביקשו לחזק, להביע תמיכה ולסייע. שרי ממשלה הביעו תמיכתם הפומבית וקראו לא לצערינו המתקפה עלינו הינה חלק מתנועה אשר תופסת תאוצה הקוראת לחרם נגד ישראל ואל לנו לאפשר לה להיגרר להסתה. אנו מצווים לשמור על ביתנו, על המדינה. אתם היום לא רק שגרירי החברה, אלא שגרירי מדינת ישראל. אנחנו נמשיך ונפעל בכל דרך העומדת בפנינו בכדי לעצור את ההשתלחויות וההסתה. כולנו ישראלים. כולנו פרטנרים".

לדברי אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר ב-IBI  בית השקעות, "מבחינה כלכלית אין כמעט השפעה. צריך להבין, פרטנר אינה בבעלות אורנג' העולמית, פרטנר משלמת לאורנג' כמה מיליוני שקלים בשנה כדי להשתמש במותג ותו לא. לכן הקריאות שנשמעות להחרים את פרטנר כדי לפגוע באורנג' העולמית נובעות בעיקר מבורותחוזה השימוש במותג, אגב, חודש לעשר שנים רק לפני מספר חודשים. (מעניין איפה אז היה המנכ"ל החביב).

"מה שכן מעניין היא שהתבטאות מנכ"ל אורנג' הצליחה סוף סוף לרתום את חיים סבן לטובתה של פרטנר. כשחיים סבן רכש את השליטה בפרטנר שוק ההון הגיב מאד בחיוב. ראינו לנגד עינינו בעל שליטה חזק, עם גב כלכלי, קשרים במסדרונות הממשלה, גישה למשקיעים זרים, כזה שמביא איתו גם יתרון משמעותי בתחום התוכן. עם זאת, מאז הרכישה, יתרונותיו של בעל השליטה לא באו לידי ביטוי, מבחינתנו חוסר מעורבתו הובילה לאכזבה עצומה. אולי ההתבטאות האומללה של מנכ"ל אורנג העולמית תוביל את חיים סבן להיות מעורב הרבה יותר בהשקעתו הקטנה בפרטנר, ואז אולי מכל המהלך החברה אפילו תצא מחוזקת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker