אינטל פותחת מעבדה לסטארט-אפים בתחום האינטרנט של הדברים

המעבדה, שתפעל ממרכז הפיתוח של אינטל בחיפה, תשתף פעולה ותספק כלים ומשאבים בתחום החומרה, פיתוח ותוכנה, לסטארט-אפים שעוסקים בבתים חכמים, ערים חכמות, חקלאות חכמה ותחבורה חכמה

ענבל אורפז
ענבל אורפז

חברת השבבים אינטל הכריזה היום (ב') על הקמת מעבדת פיתוח וחדשנות בתחום האינטרנט של הדברים (IoT). כלומר, חיבור של מוצרים בבית ומחוצה לו, בדרך כלל מוצרים אלקטרוניים, אבל לאו דווקא - לרשת האינטרנט. המעבדה תפעל במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה והיא תשתף פעולה עם סטארט-אפים אחרים שפועלים בתחום, בעיקר כאלה שמפתחים פתרונות בתחום הערים, הבתים, החקלאות והתחבורה. המטרה של אינטל היא לעודד יזמים ישראלים להשתמש בפלטפורמות שלה בתחום ה-IoT.

אינטל רוצה לעודד סטארט-אפים להשתמש בכלים ובפתרונות שלה, כולל חומרה, תוכנה, אחסון ותקשורת אלחוטית. חברות יוכלו לפנות לאינטל כדי לקבל ייעוץ וסיוע בפיתוח וגם לעבוד במעבדה במידת הצורך. אינטל לא תגבה על השירות תשלום או דמי ייעוץ.

מנהלת המעבדה תהיה אולגה אורקנט. אינטל משתפת פעולה כיום עם שתי חברות היי-טק ישראליות בתחום האינטרנט של הדברים: cartasense ו-woosh, שפיזרה ברזיות פרטיות ברחבי תל אביב, שהשימוש בהן כרוך בתשלום.

מעבדה של אינטל ישראלצילום: יח"צ

לאינטל ארבע מעבדות בתחום האינטרנט של הדברים ברחבי העולם והן ממוקמות באנגליה, גרמניה, שוודיה וטורקיה. כל מעבדה כזו מנהלת את הקשרים של החברה בתחום עם שותפים, חברות וקהילת המפתחים והיזמים במדינה.

"המעבדה תאפשר לאינטל לחבור לסטארטאפים המפתחים פתרונות IoT ולהציע להם סיוע בפיתוח על בסיס ארכיטקטורת IoT של אינטל", אמר היום גיא בר נר, מנהל השיווק והמכירות ומנהל הפעילות של האינטרנט של הדברים של אינטל בישראל. "אינטל מעוניינת לשתף פעולה עם כל מי שנמצא היום בישראל בתחום ה-IoT או מעוניין להיכנס לתחום, בין אם מדובר בשחקן קטן או גדול, אנחנו רוצים לשתף פעולה עם כל אחד שיעזור לנו להגשים את החזון שלנו ולהביא לכך שפתרונות ה-IoT של החברות הישראליות יהיו מבוססים על ארכיטקטורת אינטל".

בר נר הוסיף: "ישנן מאות חברות סטארט-אפ ישראליות העוסקות בתחום ה-IoT. אנחנו מאמינים שפוטנציאל הצמיחה והגדילה של שוק 'האינטרנט של הדברים' בישראל רחוק ממיצוי ואנחנו מצפים לעבוד עם חברות מקומיות ושותפים כדי להפוך את העולם לחכם יותר".

לטענת בר נר, מטרת המהלך היא שיהיו יותר חברות בתחום כדי שיהיה שוק גדול יותר לפתרונות של אינטל ויותר לקוחות לחברה. אינטל תחבר חברות מעניינות לאינטל קפיטל לצורך השקעה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker